Moskevský patriarchát: Násilný střet civilizací je žel nevyhnutelný
Autor: -bj- | Publikováno: 25.06.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Představitel Moskevského patriarchátu pro vztahy s Církve a společnosti, Vsevolod Čaplin, prohlásil, že interakce různých hodnotových systémů žel vyústí v násilný střet, přestože my si jej nepřejeme a jsme pro koexistenci těchto systémů.

Představitel Moskevského patriarchátu pro vztahy s Církve a společnosti, Vsevolod Čaplin, prohlásil, že interakce různých hodnotových systémů žel vyústí v násilný střet, přestože my si jej nepřejeme a jsme pro koexistenci těchto systémů.

Duchovní dále rozvedl, že ruská psyché má v sobě intrinsicky směřování ke svobodě oproštěné od sousedních ideolologií, a momentálních center moci, a lidé cítí, že buď budou svobodnými a bude je to něco stát, nebo budou žít pod něčí botou a nebude ani stát za to žít. Život se totiž stává šťastným, je-li žit, ba obětován, pro dobro blízkých, vlasti, víru a věčné bytí, které se nejbriliantněji zračí ve zjevených křesťanských hodnotách. V jiných (západních) hodnotových systémech však lidé zaprodávají své věčné bytí za časné a konzumní hodnoty, což není bez odpovídajících konsekvencí.

zdroje:

http://www.ng.ru/faith/2014-06-25/2_rpc.html

http://www.newsru.com/religy/24jun2014/chaplin.html

http://rusevik.ru/politika/115425-vsevolod-chaplin-schitaet-silovoy-konflikt-civilizaciy-neizbezhnym.html

http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=55690

http://liport.ru/politika/23385-vsevolod-chaplin-schitaet-silovoy-konflikt-civilizaciy-neizbezhnym.html

http://wallnews.info/feednews/2014/06/24/520601

http://newsland.com/news/detail/id/1390563/

http://leoblagovest.livejournal.com/508205.html