Exkluzivně: Masová demonstrace Turků za Erdogana ve Vídni! Předseda Svobodných (FPÖ) je chce vypoklonkovat
Autor: -bj- | Publikováno: 26.06.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Exkluzivně! k datu publikace jen na Eurabia.cz Násilné potlačování protestů v Turecku mělo asi svůj největší evropský ohlas, kromě jiných evropských měst, v rakouské Vídni. Na podporu - a teď ať vám nespadne brada - premiéra Erdogana..! Tisíce (8000) rakouských Turků či tureckých neo-Rakušanů – jak je rakouská média rovněž nazývají – razantně a hřímajícně v neděli opět pochodovaly Vídní za proklamací jako „Vídeň je s tebou!“ Erdoganovi krajané v EU totiž nezapomněli, jak vehementně se staví vůči EU za jejich práva, privilegia a obranu mj. před asimilací při svých návštěvách a projevech v Německu.

Násilné potlačování protestů v Turecku mělo asi svůj největší evropský ohlas, kromě jiných evropských měst, v rakouské Vídni. Na podporu - a teď ať vám nespadne brada - premiéra Erdogana..! Tisíce (8000) rakouských Turků či tureckých neo-Rakušanů – jak je rakouská média rovněž nazývají – razantně a hřímajícně v neděli opět pochodovaly Vídní za proklamací jako „Vídeň je s tebou!“ Erdoganovi krajané v EU totiž nezapomněli, jak vehementně se staví vůči EU za jejich práva, privilegia a obranu mj. před asimilací při svých návštěvách a projevech v Německu.

Ačkoli se rakouští turečtí demonstranti těší podpoře Zelených a dalších levicových stran a imigrantských organizací, kde mají ostatně své aktivní zastoupení, politický mainstream je dost rozpačitý a rozpolcený, neboť EU brutální potlačování protestů Erdoganem odsoudila. Někteří politici provedli sylogistický výkrut a snaží se tvrdit, že Turci demonstrující za Erdogana vlastně demonstrují za podporu svobody projevu a demokratické principy. Nicméně ostatní politická i nepolitická veřejnost má spíše pocit vši v kožichu – Erdogan se s demonstranty a opozicí nepáře, a Evropu si již dávno bere do úst jako tu, která potřebuje ještě osvobodit a procitnout z „byzantsko-křesťanského období temna“. Není divu, že se Evropa v čele s Merkelové Německem tváří v tvář Erdoganovým tirádám osypává a vykazuje ho od (jednacího) stolu.

Jenže, co mají dělat politici v Rakousku, kteří musí s 10% muslimskou – z převážné části tureckou – menšinou to již těžké váhy, vyjít? Teď, když je již pozdě bycha honit, seznávají, zač je tomu v multikulturalizmu loket... Politici i prostí občané se ptají, kde je integrace, kde loajalita tureckých neo-Rakušanů?

Břitký úsudek projevili pouze národně-konzervativní a ryze pravicoví Svobodní (FPÖ). Předseda Heinz-Christian Strache vyzval k vypoklonkování tureckých podporovatelů premiéra Erdogana zpátky do Turecka. Tam prý ať se zapojí. Podle Stracheho je stávající bezmála milionová paralelní imigrantská společnost v Rakousku dílem socialistů a některých dalších nejapně levicových stran, a je na pováženou, že vláda v Turecku pouhým zmáčknutím knoflíku může prostřednictvím své turecké kolony postavit celé Rakousko do pozoru, neboť je již dávno evidentní, že přináležitost rakouských Turků k Turecku je nepoměrně těsnější než k západním hodnotám a rakouskému kabátu. Jestliže lidé, kteří se zde již v několikáté generaci narodili, stále v Rakousku nejsou doma, pak je potřeba se ptát, jak je to s efektivností naší nákladné státní integrační politiky, resumoval Strache.

Snad jen my v Česku se nyní můžeme tetelit v naději, že ÚOOZ si stejně jako na kmotry a spol. posvítí i na vlastizrádce...

No, a jak je to s kriminalitou imigrantů v Rakousku? Navenek platí politkorektní pšššt!, avšak zákonodárci nyní navrhují pro imigrantské neo-Rakušany pětiletou zkušební lhůtu, během které, budou-li odsouzeni k více než jednoročnímu trestu odnětí svobody, by jim rakouské občanství bylo odňato.

video:

http://www.heute.at/news/oesterreich/wien/sts23561,11549

http://www.youtube.com/watch?v=70seEAwR0xc

http://www.liv3.at/gallery/pro-erdogan-demo-wien

 

další zdroje:

http://www.oe24.at/oesterreich/politik/Strache-empfiehlt-Erdogan-Fans-Ausreise/108172522

http://www.österreich.at/nachrichten/Tuerkei-Streit-jetzt-auch-bei-uns/108079697

https://www.euroskop.cz/8956/22579/clanek/na-podporu-erdogana-se-sesly-ve-vidni-tisice-lidi/

http://dastandard.at/1371170405902/Pro-Erdogan-Demo-Wien-ist-mit-dir

http://www.news.at/a/tuerkei-erdogan-demo-wien-strache-ausreise

http://www.washingtonpost.com/world/middle_east/thousands-take-part-in-demo-backing-turkeys-erdogan-in-austrias-capital- http://www.heute.at/news/politik/art23660,894425

vienna/2013/06/23/6bbcf68a-dc18-11e2-a484-7b7f79cd66a1_story.html

http://diepresse.com/home/politik/innenpolitik/1421991/Strache_ErdoganFans-sollten-in-die-Tuerkei-heim

http://news.yahoo.com/thousands-pro-erdogan-demo-vienna-151805925.html

http://wien.orf.at/news/stories/2589930/

http://derstandard.at/1371170475676/Demonstration-als-Zeichen-der-Loyalitaet

http://koptisch.wordpress.com/2013/06/24/strache-empfiehlt-erdogan-fans-heimkehr/

http://www.vienna.at/tausende-nahmen-an-pro-erdogan-demonstration-in-wien-teil/3616186

http://kurier.at/chronik/wien/demo-der-freunde-des-recep-erdogan-in-wien/16.329.086

http://www.news.at/a/wien-demo-tuerkei-erdogan

http://www.kleinezeitung.at/nachrichten/dieredaktion/thomas_golser/3341001/straches-8-000-wahlhelfer.story

http://www.krone.at/Oesterreich/Demos_in_Wien_Erdogan_spaltet_die_Austro-Tuerken-Konflikt-Import-Story-366281

http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130624_OTS0075/strache-erdogan-demos-zeigen-scheitern-der-integrationspolitik-auf

http://www.nst.com.my/latest/thousands-in-pro-erdogan-demo-in-vienna-1.306504

http://www.boston.com/news/world/europe/2013/06/23/thousands-pro-erdogan-demo-vienna/21yzSyliRtB2z7wgLqlZMK/story.html

http://www.wienerzeitung.at/nachrichten/aktuell/556681_Tausende-bei-Pro-Erdogan-Demonstration-in-Wien.html

http://www.sme.sk/c/6845941/tisice-ludi-podporili-vo-viedni-tureckeho-premiera.html

http://www.österreich.at/nachrichten/Strache-empfiehlt-Erdogan-Fans-Ausreise/108172522

čtěte také:

Už hoří i Istanbul

Erdogan: Byzanc byla temnou kapitolou, po dobytí muslimy přišlo "Osvícení"