Imigranty bez pozvání už nevpouštět!
Autor: -bj- | Publikováno: 24.05.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Federální imigrační úřad Ruské federace už nechce dále vpouštět do země imigranty bez pozvání. Vízový systém se totiž proti nežádoucím ilegálním imigrantům jeví málo efektivní, a nakonec kontraproduktivně postihuje i sociální a rodinné vazby se zahraničím. Napříště by tak do země ze zahraničí mohli přijíždět jen ti cizinci, o kterých to ruští občané svým výslovným pozváním budou chtít, a ne ti, které v zemi nikdo nechce – to jest ti, kteří mají problém s dodržováním našich zákonů a našich pravidel, vyplývá z odůvodnění návrhu.

Federální imigrační úřad Ruské federace už nechce dále vpouštět do země imigranty bez pozvání. Vízový systém se totiž proti nežádoucím ilegálním imigrantům jeví málo efektivní, a nakonec kontraproduktivně postihuje i sociální a rodinné vazby se zahraničím. Napříště by tak do země ze zahraničí mohli přijíždět jen ti cizinci, o kterých to ruští občané svým výslovným pozváním budou chtít, a ne ti, které v zemi nikdo nechce – to jest ti, kteří mají problém s dodržováním našich zákonů a našich pravidel, vyplývá z odůvodnění návrhu.

Návrh je součástí ofenzívy proti ilegálním imigrantům, v rámci které již od února patrolují v Moskvě speciální protiimigrantské hlídky. Služebnu s operativními prostředky a kompetencemi na odhalování a zadržení ilegálů chce imigrační úřad na každém větším autobusovém či vlakovém nádraží.

Návrh je přímou odezvou na problémy spojené s nepřizpůsobivými imigranty sahající od protiruských nálad a kriminality až teroristické diverzi. Politická uskupení i občanská hnutí a nakonec i samotná Ruská pravoslavná církev reprodukují obavy a stále radikálnější vůli občanů, že je zapotřebí učinit nežádoucí imigraci přítrž.

zdroje:

http://ru.publika.md/link_898661.html

http://www.dni.ru/society/2013/5/22/253162.html

http://news.mail.ru/politics/13192566/

http://www.mr7.ru/articles/83963/

http://vz.ru/news/2013/5/22/633734.html

http://www.unian.net/news/572411-rossiya-mojet-vvesti-vyezd-dlya-grajdan-sng-po-priglasheniyam.html

http://ria.ru/society/20130522/938768487.html

http://www.newsfiber.com/p/s/h?v=EgzJctpJIKig%3D+9uRvTpOgJCU%3D