Evropě se začíná třást hlas. Z kolosálního nástupu ryzí pravice
Autor: -bj- | Publikováno: 12.05.2013 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Evropskounijní týdeník European Voice (Evropský hlas) ve svém posledním vydání ventiluje na titulní stránce obavy unijního aparátu z kolosálního nástupu euroskeptické ryzí pravice, jejíž pozice byly znovu posíleny posledním volebním úspěchem Strany nezávislosti Spojeného království UKIP (United Kingdom Independent Party).

Evropskounijní týdeník European Voice (Evropský hlas) ve svém posledním vydání ventiluje na titulní stránce obavy unijního aparátu z kolosálního nástupu euroskeptické ryzí pravice, jejíž pozice byly znovu posíleny posledním volebním úspěchem Strany nezávislosti Spojeného království UKIP (United Kingdom Independent Party).

Unijní týdeník nechává zaznít hlas hned několika evropských politiků, že je třeba se probudit z letargie, a příčinami nebezpečného vzestupu protiunijních až nenávistných nálad a stran napříč Evropou se vážně zabývat. Ne tak už česká média. Že by měla také EU pokrk? Úspěch ÚKIP ve Velké Británii totiž povzbudil všechny ostatní ryze pravicové strany v Evropě, v jejichž čele popřála k úspěchu UKIP Marine Le Penová z francouzské Národní fronty.

http://www.europeanvoice.com/article/imported/eurosceptics-take-heart-from-ukip-s-election-wins/77205.aspx