Mnoho povyku pro nic: Policie vytipovává ilegály podle rasy
Autor: -bj- | Publikováno: 23.02.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
V zátahu na ilegály a jejich deportování s pracovním názvem Reva kontroluje štokholmská policie v posledním období ve zvýšené míře cizinecky nápadné osoby. S tím však tu a tam se vší decentností občas zkontroluje i občany cizineckého původu, kteří jsou v zemi legálně. A to vyvolává povyk u levicových a lidskoprávních kruhů, že jde o rasové sortýrování, přestože se policie brání tím, že postupuje přesně podle pokynů zákonodárců.

V zátahu na ilegály a jejich deportování s pracovním názvem Reva kontroluje štokholmská policie  v posledním období ve zvýšené míře cizinecky nápadné osoby. S tím však tu a tam se vší decentností občas zkontroluje i občany cizineckého původu, kteří jsou v zemi legálně. A to vyvolává povyk u levicových a lidskoprávních kruhů, že jde o rasové sortýrování, přestože se policie brání tím, že postupuje přesně podle pokynů zákonodárců.

Je ovšem otázkou, zda to nejsou právě extrémní levicoví lidskoprávníci, kdo denigrují a dehonestují tak vznešený a důstojný individualistický atribut a identifikační kritérium lidské bytosti, jakým jsou rasové rysy, (který, ba i na tomto místě zaslouží být nazván a evokován krásným). Policie evidentně nejde po rase, ale po narušitelích zákona. Anebo snad na rozdíl od policie považují radikální levicoví aktivisté některé rasy a rasové rysy méně důstojnější jiných? Pak by byl nejvyšší čas se oprostit od veškeré hnědé anamnézy. V každém případě by si měli ovšem uvědomit, že i když možná vypouštění "rasistických džinů" není vedeno přímo z rasistických pohnutek, v křehké multikulturní společnosti to každopádně na sociálním smíru nepřidá.

zdroje:

http://arbetaren.se/artiklar/motstandet-vaxer-mot-jakten-pa-papperslosa/

http://www.thelocal.se/46330/20130221/

http://www.svt.se/nyheter/regionalt/abc/id-kollades-av-polis-for-att-han-ser-utlandsk-ut

http://motkraft.net/2013/02/17/aktion-mot-deportation-stalka-reva-fototavling/

http://www.arbetarmakt.com/2013/02/reva/

http://www.etc.se/nyhet/sista-chansen-avvisningshotade

čtěte také:

Ve Švédsku graduje diskuze o vyvolávání muezínů

Švédsko: rekordní nadílka imigrantů

Masové přistěhovalectví (islamizace Švédska) jako trest voličům