Lhoťanova fikce: Islámisté odsoudili Zemana k smrti
Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 06.02.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Islámský soud v ČR odsoudil prezidentské kandidáty Miloše Zemana a Zuzanu Roithovou k trestu smrti za urážku islámu a Mohameda.

Islámský soud v ČR odsoudil prezidentské kandidáty Miloše Zemana a Zuzanu Roithovou k trestu smrti za urážku islámu a Mohameda. 
 

V článku na svém blogu to jako varovnou fikci píše někdejší muslimský aktivista Lukáš Lhoťan. Současně důrazně varuje, že oba jmenovaní politici jsou kritičtí k islámu a k podobnému verdiktu nad nimi nedošlo pouze proto, že v Česku zatím platí civilizované právní normy. "Jistě je to fikce, ale pouze v tom, že se to u nás zatím neděje. Ale v takovém Egyptě byli právě za urážku islámu odsouzení k smrti kritici islámu a to dle islámského práva šaria," píše Lhoťan.

Proč mlčí politici i aktivisté?

Zároveň připomíná, že egyptský soud odsoudil křesťany za urážku islámu k smrti na základě islámského zákona a zvyku zakladatele islámu Mohameda. "Nejde o žádnou deviaci al Qaidy nebo islámského extremismu, ale o islámský zákon majicí oporu v koránu a Mohamedovi. Až bude opět nějaký orientalista typu Luboše Kropáčka či Bronislava Ostřanského, kteří jsou placeni z naších daní, tvrdit, že vzrůstající muslimská populace v Evropě a prosazování islámu do veřejného života Evropy není problém, vzpomeňte si prosím na tento případ z Egypta," varuje Lhoťan.

"Kde jsou teď všichni ti předsedové Islámských nadací a Muslimských obcí v Čechách a na Moravě jako je Muneeb Hasan Alrawi či Vladimír Sáňka? Kde jsou češti politici, levičáci, multikulturalisté, novináři a lidsko-právní aktivisté? Proč neprotestují? Dokážete si představit co by nastalo, kdyby podobnou věc udělali katolíci, Vatikán, Rusové nebo Izraelci? Ale zde je ticho po pěšině. Jen pár zpráv v médiích a mlčení muslimské komunity. A přitom nejde o nic malého. Jde o zásadní střet o lidskou svobodu," zdůrazňuje ve svém článku.

V Česku roste počet muslimů

Lhoťan, který se mezi islámisty pohyboval mnoho let důrazně varuje před rostoucím počtem muslimů v Česku."Řekněme si to upřímně. Muslimové zastávající takovéto pojetí islámu jsou bezpečnostní hrozbou. Jenže takových muslimů v Evropě i České republice přibývá. Když se na to snažíte upozornit jste okamžitě ocejchováni pro-islámskými zájmovými skupinami i samotnými muslimy z rasismu, xenofobie, extremismu apod.

Přitom odpor ze strany muslimů k takovémuto pojetí islámu je minimální," upozorňuje Lhoťan. "Ještě hrozivější je fakt, že islámský režim v Egyptě se těší podpoře, včetně té finanční, ze strany EU a tedy i ČR. Představitelé Unie a české politiky se příležitostně setkávají s představiteli Egypta a propagují ho jako umírněnou verzi islámu. Do háje co je umírněného na tom, že jejich soud dle jejich zákonů založených na islámu odsoudí lidi za zesměšnění islámu a jeho urážku k smrti," ptá se v článku.

Proč ČR nevyhostí velvyslance Egypta?

Podle Lhoťana česká politická reprezentace bojuje za lidská práva pouze na papíře."Kdyby naše republika opravdu bojovala za lidská práva, jak to tvrdí naše politické vedení, už dávno měl být vyhoštěn egyptský velvyslanec náš stažen z Egypta a na tuto zemi mělo byt uvaleno ekonomické embargo. Měla by být zastavena jakákoliv finanční a rozvojová pomoc," soudí Lhoťan.

"Jenže to by byla urážka islámu. A tak se u nás kdekdo naváží do Ruska či Číny, ale Egypt nevadí. Přitom ani v Číně ani v Rusku se kritika vlády zákonem netrestá smrtí. Bohužel naše společnost opravdu je v hluboké hodnotové krizi, kdy jsou naším vládám bližší islámští vrahové z Egypta jedoucí plnou parou na cestě k islámskému ráji než Rusové klopýtající na cestě k demokracii a svobodě.

Snaha Egyptu popravit kritiky islámu je prachsprostá státní vražda a státní terorismus a ukazuje nám to lživost jejich propagandy o tom, že jejich islám násilný není," končí svůj článek Lukáš Lhoťan.

http://www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Katolíci pomáhají šířit islám?

Arabská televize: „Český prezident Zeman je nepřítel islámu“

Muslimové v Rakousku: "Zakažte lego uráží islám"