Švýcarsko: Za azylanty požadují obce odškodnění
Autor: -bj- | Publikováno: 31.01.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Proti umísťování azylantů se již vzbouřila nejedna švýcarská obec či město. Žádné azylanty nechceme, protestují unisosno občané. Přítomnost azylantů se podle občanů i obcí obvykle projevuje negativně snížením bonity lokalit, potažmo i cen nemovitostí a kvality života. Na vině je zejména kriminalita, nemoci, nepořádek, nezačlenitelnost a kulturní často inertní cizorodost imigrantů.

Proti umísťování azylantů se již vzbouřila nejedna švýcarská obec či město. Žádné azylanty nechceme, protestují unisosno občané. Přítomnost azylantů se podle občanů i obcí obvykle projevuje negativně snížením bonity lokalit, potažmo i cen nemovitostí a kvality života. Na vině je zejména  kriminalita, nemoci, nepořádek, nezačlenitelnost a kulturní často inertní cizorodost imigrantů.

Ředitel Charity Hugo Fasel prolomil tabu a natvrdo rozbalil požadavek, aby obce za umístění azylantů dostávaly odškodnění 10 tis. franků na imigranta za rok. Problém s penězi v tom nevidí. Co si stát navaří, ať si zafinancuje.

Ministryně spravedlnosti Sommaruga chce obcím naprotitomu povinnost umísťovat azylanty naordinovat, což vyvolává další nárůst napětí mezi státem a obcemi.

zdroje:

http://www.luzernerzeitung.ch/nachrichten/schweiz/schweiz_print/Bund-soll-Standortgemeinden-entschaedigen;art66368,232589

http://www.20min.ch/schweiz/news/story/15730073

http://europe.openleech.org/index.php/rss/item/391174-10-000-franken-entsch%C3%A4digung-gemeinden-sollen-f%C3%BCr-asylpl%C3%A4tze-geld-erhalten

http://www.pressdisplay.com/pressdisplay/viewer.aspx

http://www.tagesanzeiger.ch/schweiz/standard/Fuer-die-Asylsuchenden-wirds-noch-haerter/story/28650695

čtěte také:

Náklady na azylanty ve Švýcarsku explodují

Švýcarská protipřistěhovalecká strana tlačí vládu ke zdi

Švýcarští muslimové zakládají vlastní mezinárodní televizi