"Šaría brání náboženské svobodě!"
Autor: -bj- | Publikováno: 10.12.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Období, kdy Evropané žili v blažené neznámosti islámu a nenejvýš orientálních báchorkách, s posledními desetiletími definitivně skončilo. Islám je, oč tu dnes běží. Alespoň soudě podle intenzívních veřejných diskuzí, politického rohování či co do stoupajícího sociálního multikulturního napětí. V první linii jsou s harašící islamizací Evropy konfrontováni politici, přičemž tytam jsou doby, kdy se téma dalo zamést pod koberec. Koneckonců světové ohrožení islámizmem a muslimskými extrémisty je odpovědností celého mezinárodního společenství, konstatoval v rozhovoru pro die Welt předseda frakce CDU Volker Kauder.

Období, kdy Evropané žili v blažené neznámosti islámu a nenejvýš orientálních báchorkách s posledními desetiletími definitivně skončilo. Islám je, oč tu dnes běží. Alespoň soudě podle intenzívních veřejných diskuzí, politického rohování či co do stoupajícího sociálního multikulturního napětí. V první linii jsou s harašící islamizací Evropy konfrontováni politici, přičemž tytam jsou doby, kdy se téma dalo zamést pod koberec. Koneckonců světové ohrožení islámizmem a muslimskými extrémisty je odpovědností celého mezinárodního společenství, konstatoval v rozhovoru pro die Welt předseda frakce CDU Volker Kauder.

Kauder dále v rozhovoru v souvislosti se schvalováním nové egyptské ústavy založené na šariátu varoval, že islámské právo šaría brání náboženské svobodě a je tak proti chartě OSN o základních lidských právech, jíž je Egypt rovněž signatářem. Pokud jde o Německo, Kauder zdůraznil, že podle Ústavního soudu je Německo sice nábožensky neutrální, nicméně nikoli bez civilizačních hodnot, jež jsou v případě Německa žido-křesťanské. Kauder sám, je agilním křesťanským politikem, který se vehementně zasazuje o lidská práva všude ve světě, a zejména intenzívně za obranu pronásledovaných křesťanů.

zdroje:

http://www.domradio.de/aktuell/85423/gegen-scharia-als-rechtsgrundlage.html

http://www.welt.de/politik/deutschland/article111901333/Die-Scharia-verhindert-wahre-Religionsfreiheit.html

http://deutschland.vonminutezuminute.info/info/?462677/Volker-Kauder-Die-Scharia-verhindert-wahre-Religionsfreiheit

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/volker-kauder-vor-islamkonferenz-islam-gehoert-nicht-zu-deutschland-a-828466.html

http://www.focus.de/politik/deutschland/kauder-zu-aegypten-religionsfreiheit-weltweit-durch-islamismus-bedroht_aid_877495.html

čtěte také:

Poľský Ústavný súd zakázal rituálne usmrcovanie zvierat

Německo se potýká s narůstajícím salafizmem

Belgie na cestě k islámskému státu