Chceš občanství? Mluv švédsky a uznávej naše zákony!
Autor: -bj- | Publikováno: 16.11.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Švédská vláda má za to, že udělování občanství imigrantům by mělo být spojeno s podmínkami motivujícími k integraci. Součástí studie, kterou si k problematice zadala, byl i průzkum veřejného mínění. Podle něj tři čtvrtiny Švédů očekává od svých nových spoluobčanů, že budou mluvit švédsky, a dále, že budou znát a ctít švédskou historii, současné reálie, švédské hodnoty a zákony.

Švédská vláda má za to, že udělování občanství imigrantům by mělo být spojeno s podmínkami motivujícími k integraci.  Součástí studie, kterou si k problematice  zadala, byl i průzkum veřejného mínění. Podle něj tři čtvrtiny Švédů očekává od svých nových spoluobčanů, že budou mluvit švédsky, a dále, že budou znát a ctít švédskou historii, současné reálie, švédské hodnoty a zákony.

Praxe přistěhovalectví totiž žalostně ukazuje, že bez splnění těchto podmínek má přistěhovalectví řadu kolosálně negativních a sociálně patologických dopadů jako zejména polarizaci společnosti na „my a oni“, vytváření semiautonomních – často státnímu zřízení nepřátelských - cizineckých ghet a v neposlední řadě vysokou kriminalitu, které teprve přinutila západní vlády své imigrační politiky revidovat.

zdroje:
http://www.cisionwire.se/statens-offentliga-utredningar/r/hearing-om-medborgarskap-och-integration,c9333194
http://www.regeringen.se/sb/d/119/a/203376
http://www.thelocal.se/44428/20121114/
http://immi.se/massmedia/?p=5028
http://www.s-info.se/region/show_news.asp?id=120&news=17523
http://www.politicsforum.org/forum/viewtopic.php?f=28&t=144989

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/govoris-po-ruski-putin-chce-aby-gastarbeitri-umeli-rec_252366.html

čtěte také:

Imigranti ze sebe dělají blbce. Vyhnou se deportacím

Ani budík, ani zvony. Švédy bude budit halekání muezzina

Švédsko zahlceno náporem imigrantů