Norsko je známé nejen jako skandinávská země s dosti nepřátelským postojem vůči Židům a státu Izrael, ale také jako země se silným socialistickým smýšlením. Norští socialisté s oblibou hovoří o svém úsilí za zrovnoprávnění žen, za práva muslimů apod. Důkazem toho mělo být i dosazení muslimky pakistánského původu Hadia Tajik na post norské ministryně kultury. 

Jenže informace o jejích postojích jež pronikají na veřejnost, začínají vzbuzovat pochyby nejen o ní, ale také o její socialistické straně, upřímnosti socialistů a jejich proklamaci o boji za práva žen. Neboť, jak upozornil představitel organizace bojující za lidská práva Human Rights Service, paní ministryně Hadia Tajik nejen neodsuzuje, když muslimští rodiče donutí psychickým a někdy i fyzickým terorem svou dceru k sňatku a sexu s mužem o něhož nemá zájem, ale podle paní norské ministryně je to dokonce legální a v souladu s politikou její socialistické strany. Tedy to, za co by v naší České republice, zatím odolávající nátlaku multikulturalistů a islamofilů bylo trestným činem, je v Norsku údajně v pořádku - inu co dodat...

Obránci islámu a islamizace by si před tím než se ozvou měli uvědomit, že s informací o názorech muslimské ministryně nepřišli žádni islamobijci, ale organizace, která se sama muslimů mnohdy zastává. - Samo o sobě to vypovídá o tom, jací muslimové přicházejí do vrcholné politiky v této zemi.

 Sama ministryně se od svých názorů nedistancovala a deníku www.dagbladet.no řekla, že „Dohodnuté sňatky jsou v souladu s norským právem.“ Ano tedy - sňatek dohodnutý rodiči, k němuž jsou pak děti donuceny a stejně tak i sexuální život v takovémto manželství jsou podle paní mistryně v mezích normy. Kde je tedy ta svoboda, po které socialistická strana v Norsku volá? Nebo se snad Norsko vydalo na cestu směřující k islamizaci společnosti a následné zrušení svobody?

 Kdyby takovéto prohlášeni pronesl kterýkoliv tzv. pravicový nebo křesťanský politik, byl by okamžitě socialisty, multikulturalisty a ženskými organizacemi donucen k rezignaci. Jenže v případě norské muslimské ministryně se jen hovoří o nevhodně zvolených slovech. Tedy vlastně není ani tak na závadu když něco takového prosazuje, jen ať to neříká tak otevřeně veřejně!?

 Zásadním problémem je fakt, že pani ministryně, z titulu své funkce, předsedá i vládní skupině, která má právě proti nuceným sťatkům bojovat. Takže jak proti nim budou norští socialisté bojovat, když je jejich ministryně schvaluje?

P.S. Rád bych doplnil ještě jednu skutečnost. Ministryně se snaží za pomocí svých socialistických kolegů vykroutit z celé aféry tím, že se obhajuje překroucením svého výroku a tvrdí, že jen myslela dohodnuté sňatky. Tj. Sňatky domluvené rodiči. Což sice slovně je odlišné od sňatku z donucení, ale prakticky v realitě je to stejné. Jde pouze jen o slovíčkaření, ale dopad je stejný. Muslimské dítě je „donuceno“ vzít si vybraného partnera. A když vidím kolik lidi zde v diskuzi obhajuje tyto slovní manévry muslimské ministryně, tak se nedivím úpadku dnešní Evropy. Člověk by až řekl, že se těmto lidem středověká totalita v některých muslimských rodinách líbí …  

Podrobnosti k tématu v norštině zde.

Profil Hadia Tajik na wikipedii.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Šéf pražských muslimů chce zákaz kritiky a satiry islámu

Obsazení mešity ve Francii – muslimové, socialisté a komunisté zuří

KDU-ČSL vítězí, brněnská mešita drží smutek?