Turecko: Západ již je zralý jen do propadliště dějin
Autor: -bj- | Publikováno: 19.10.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Turecký poradce premiéra Erdogana Dr. Ibrahim Kalin už bezbožný Západ definitivně odepsal. Podle něj nejsou země Západu již s to čelit výzvám 21. století a patří tak do starého železa. Budoucnost dnes Kalin spatřuje u islámských zemí, a dávno již ne v Evropě, která se utápí ve svém antitureckém rasizmu, a nadále odmítá Turkům zrušit víza. Budoucnost podle Kalina nebude eurocentrická, ale nové světové uspořádání, v němž klíčová úloha připadne Turecku.

Turecký poradce premiéra Erdogana Dr. Ibrahim Kalin už bezbožný Západ definitivně odepsal. Podle něj nejsou země Západu již s to čelit výzvám 21. století a patří tak do starého železa. Budoucnost dnes Kalin spatřuje u islámských zemí, a dávno již ne v Evropě, která se utápí ve svém antitureckém rasizmu, a nadále odmítá Turkům zrušit víza. Budoucnost podle Kalina nebude eurocentrická, ale nové světové uspořádání, v němž klíčová úloha připadne Turecku.

Samotný premiér Erdogan na Istanbulském fóru vyzval ke znovuuspořádání dnešního světa, ve kterém neprávem vládnou staré mocnosti. Podle něj Západ neprávem získal kontrolu nad světovým surovinovým bohatstvím na základě své vojenské převahy, a je čas na změnu světového řádu. Demokratický je Západ jenom interně, mezinárodně je však silně imperiální. To je již neudržitelné, a svět se ohlíží po novém, spravedlivějším postzápadním světovém řádu. Podle tureckého ministerského předsedy už jen poslední dění na Západě jako karikatury Mohameda, zákazy šátků, Breivik, referendum o minaretech, islámofóbie či bezvýsledné diskuze o multikulturalizmu předznamenávají, že Západ jde do kytek, a v novém světovém uspořádání pro něj není místo, alespoň ne popřední.

zdroje:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=759367
http://www.welt.de/politik/ausland/article109889050/Erdogan-Berater-sieht-gottlosen-Westen-als-Verlierer.html
http://koptisch.wordpress.com/2012/10/16/erdogan-berater-sieht-gottlosen-westen-als-verlierer-moslem-verfolgung/
http://www.antizensur.de/der-neue-sultan-erdogan-berater-sieht-gottlosen-westen-als-verlierer/
http://www.hurriyetdailynews.com/the-emergence-of-a-new-geopolotical-framework.aspx?pageID=449&nID=32229&NewsCatID=396
http://info.kopp-verlag.de/nachrichten/-neue-weltordnung-ohne-sie-erdogan-berater-sieht-gottlosen-westen-als-verlierer.html
http://www.iwf.org.tr/2012/08/the-istanbul-world-forum-to-be-held-under-the-theme-justice-on-13-14-october-2012/
http://en.istanbulwpf.org/speaker/ibrahim-kalin-52/52

http://www.welt.de/politik/ausland/article109949775/Rot-Gruen-Voraussetzung-fuer-EU-Beitritt-der-Tuerkei.html

čtěte také:

Analýza cesty Turecka k islamizmu

Němečtí Turci se již nemohou dočkat, až bude Německo islámské

Špatné zprávy ze Středního východu