Imigranti na protest přitáhli stanovat do Berlína
Autor: -bj- | Publikováno: 16.10.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Stovky imigrantů přitáhly minulý týden protestně stanovat do cizinecké části Berlína – Kreuzbergu na náměstí Oranienplatz. Azylanti chtějí, aby jim byla vydána povolení k pobytu a nebyli deportováni. Jak proklamují na jednom ze svých transparentů, na azyl prý mají nezadatelné právo, neboť „právo na azyl je lidským právem, a ne nějakou výsadou (z milosti)“.

Stovky imigrantů přitáhly minulý týden protestně stanovat do cizinecké části Berlína – Kreuzbergu na náměstí Oranienplatz. Azylanti chtějí, aby jim byla vydána povolení k pobytu a nebyli deportováni. Jak proklamují na jednom ze svých transparentů, na azyl prý mají nezadatelné právo, neboť „právo na azyl je lidským právem, a ne nějakou výsadou (z milosti)“. Dále si imigranti stěžují na ubytování v detenčních centrech a postulují lepší azylové bydlení. Přitom jinde hlásají, že mají holý zadek a „odsun do jejich domoviny rovná se vražda“.

Na náměstí Oranienplatz v  Berlíně-Kreuzbergu utečenci hodlají zůstat, dokud jejich požadavky nebudou vyslyšeny a aby upoutali pozornost veřejnosti, ve které si myslí, že mají dost příznivců. Navíc v cizineckém Kreuzbergu počítají s tím, že se za ně postaví i další imigranti, a naopak, že na cizineckou půdu jen tak nepáchnou ryze pravicoví protidemonstranti.

V sobotu odpoledne pak spolu s levicovými a lidskoprávními aktivisty a dalšími imigranty táhl 3000-vý dav se svými požadavky na Spolkový sněm. Imigranti požadovali svobodu pohybu během azylové procedury, okamžitou možnost získat práci, „důstojný“, tj. fešácký azylový pobyt a zavření azylových center, s jejichž úrovní nejsou spokojeni. Uprchlíci dnes prakticky požadují, aby jakmile ilegálně překročí hranici, jim stát zajistil minimálně stejnou životní úroveň jako německým občanům, a v dlouhodobém horizontu vpodstatě ještě vyšší. V Evropě přitom přibývá rodilých Evropanů pod hranicí chudoby, kteří si na azylové výdobytky nikdy nesáhnou.

zdroje:
http://www.taz.de/Demo-fuer-mehr-Fluechtlingsrechte/!103541/
http://www.berliner-zeitung.de/berlin/protestaktion-demo-fuer-mehr-fluechtlingsrechte,10809148,20588820.html
http://www.zeit.de/news/2012-10/13/fluechtlinge-mehr-als-3000-demonstranten-fuer-mehr-fluechtlingsrechte-13195203
http://www.suedost-news.de/home_artikel,-Mehr-als-3000-Demonstranten-fuer-mehr-Fluechtlingsrechte-_arid,19979.html
http://www.thelocal.de/society/20121012-45501.html
http://www.focus.de/politik/deutschland/fluechtlinge-mehr-als-3000-demonstranten-fuer-mehr-fluechtlingsrechte_aid_838295.html
http://www.bz-berlin.de/archiv/demo-fuer-mehr-fluechtlingsrechte-article1562475.html
http://www.ndz.de/portal/lokales/springe_Mehr-als-3000-Demonstranten-fuer-mehr-Fluechtlingsrechte-_arid,469047.html
http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.abschiebungen-stoppen-ueber-3000-demonstranten-fuer-mehr-fluechtlingsrechte.ee5e964a-d1f1-43e4-b9f6-d7cb16fe9071.html

čtěte také:

Dilema: Německo váhá, zda povolit promítání filmu Nevinnost muslimů

Multikulti ztroskotalo. Ale já vím, co s migranty, píše „Big Buschkowsky“

Imigranti se venkovu vyhýbají