K čemu potřebujeme příšery z vesmíru a muslimy?
Autor: Vítězslav Kremlík | Publikováno: 28.02.2007 | Rubrika: Názory čtenářů
Ilustrace
Islám je po celém světě na vzestupu. Muslimští bojovníci vedou partyzánskou válku proti Západu, proti buddhistům, proti Rusům, Srbům, hinduistům, Asiatům i Afričanům, zkrátka proti celičkému světu. Jako ve sci-fi filmu Den Nezávislosti, kde obří létající talíře pustoší stát za státem.

Islám je po celém světě na vzestupu. Muslimští bojovníci vedou partyzánskou válku proti Západu, proti buddhistům, proti Rusům, Srbům, hinduistům, Asiatům i Afričanům, zkrátka proti celičkému světu. Jako ve sci-fi filmu Den Nezávislosti, kde obří létající talíře pustoší stát za státem.

Podobně začínala Stalinova „světová komunistická revoluce“, tehdy to ale bylo horší. Komunisté nejen že vedli partyzánské války, ale dokonce svrhli vlády v desítkách zemí po celé planetě. Jejich pochod světem se zdál nezadržitelný - nekomunistické režimy padaly jako shnilé hrušky. Představa kozáků pochodujících na Washington vypadala reálně.

Uplynulo ale padesát let a démon komunismu je najednou pryč. Byl to kolos na hliněných nohou. Jakožto totalitní systém s cenzurou neobsahoval vnitřní korekční mechanismy a nemohl se tak zdokonalovat a řešit své problémy ... a ty ho zadusily. Svobodný svět dělá chyby, ale má volební systém a může tudíž své směřování změnit a chyby napravit. To platilo za studené války a platí to i dnes ve válce s islámem (pardon: s terorismem - islámským).

Proto se lze domnívat, že i islám jako politická senzace se vyčerpá a rozpadne. Předtím ovšem ovládne řadu států a přetvoří je podle svého učení. Zřejmě ovládnou a islamizují i Západní Evropu. Co se pak stane? Budou tyto islamizované státy úspěšné? Zahanbí svou velkolepostí Američany? Budou mít vysoký hospodářský růst? Lepší vědu než ostatní? Vymyslí snad lepší zbraně než konkurence? Ne. Totalitní režim (Islám) něco takového neumožňuje, je ze své podstaty strnulý. Dnes si mnozí muslimové myslí, že „islám je řešení“ problémů nemravné globalizované společnosti. Po pár desetiletích vlády islamistů bude ale zřejmé, že islamizace přináší jen nesvobodu, úpadek a bídu. Na dříve elegantních hotelích se objeví opadávající omítka, dříve prosperující továrny budou zet prázdnotou a lidé budou za zábavou tajně jezdit do „neznabožské“ ciziny (a po návratu předstírat, jak je „zahnívající Západ“ znechutil). V roce 2100 bude všem na Zemi jasné, že islám řešení není. Neřeší nic a řešení problémů naopak znemožňuje v důsledku četných tabu a pověr.

Musíme si tím martyriem opravdu projít? Máme to zapotřebí? Já jsem přesvědčen, že bohužel nepochybně máme. Evropský kolonialismus udělal z planety Země globální vesnici, kde všichni sousedí se všemi, a tento nový svět, kde se kapitál přesunuje z kontinentu na kontinent, potřebuje jednotné zákony a jednotný systém vlády.

Národní státy se však nevzdají suverenity jen tak pro nic za nic. Něco je musí spojit. A to něco nemůže být nic menšího, než společný nepřítel. Hrozivý nepřítel. Nepřítel celého lidstva. Ve vědeckofantastických filmech jsou tímto protivníkem mimozemšťané. Zelené obludy okupují Zemi, ale lidstvo se spojí k jednotnému odporu a vyžene je. A teprve pak, stmeleno společným bojem a společným zájmem, se opravdu sjednotí do jediného státu. Teprve pak bude možno hovořit o jakémsi „konci dějin“, jak si to představoval F. Fukuyama.

Mimozemšťané se ale stále nehlásí nebo se spokojují s infantilními kruhy v obilí. Potřebujeme tedy někoho jiného. Hodil by se nový Hitler, ale ten už je bohužel po smrti. Máme tu ale naštěstí muslimy s jejich středověkými barbarskými tradicemi. Pro svou roli nepřátel lidstva se hodí ideálně. Chodí zarostlí jako loupežníci z pohádek, trápí svoje ženy, jedí zásadně jen maso umučených zvířat (musí se nechat vykrvácet zaživa) a zakladatel jejich náboženství byl vojevůdce (tedy zabiják). Je to jako by si muslimy vymyslel hollywoodský režisér béčkových hororů.

Dá se tedy říci, že čím hůř, tím lépe. Muslimové musí napáchat ještě více zla a utrpení a musí spirálu násilí roztočit na pořádné obrátky. Jen tak se proti nim spojí celá planeta. Islám a politické náboženství vůbec teprve pak bude nadobro zdiskreditováno a uloženo mezi historické harampádí na půdu, kam patří. Planeta musí udělat s politickým náboženstvím stejnou zkušenost jako Evropa ve třicetileté válce. Teprve pak se budeme moci v klidu věnovat řešení technických problémů a dobývání vesmíru. Protože tam je budoucnost lidstva ... Pokud přece jen nepřiletí ti mimozemšťané.