Multikulturalizmus: Úřední údaje o národnosti nepřípustné?
Autor: -bj- | Publikováno: 20.06.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Výbor pro sociální rozvoj tlačí na holandskou vládu, aby v rámci posílení procesu integrace imigrantů zrušila úřední záznamy o národnosti nizozemských občanů. To vyvolalo poměrně turbulentní názorové víření. Zejména sociologičtí, demografičtí a kriminologičtí odborníci jsou rezolutně proti, neboť zrušení kolonky národnost by de facto právě znemožnilo sledování míry samotné integrace cizinců do holandské společnosti.

Výbor pro sociální rozvoj tlačí na holandskou vládu, aby v rámci posílení procesu integrace imigrantů zrušila úřední záznamy o národnosti nizozemských občanů. To vyvolalo poměrně turbulentní názorové víření. Zejména sociologičtí, demografičtí a kriminologičtí odborníci jsou rezolutně proti, neboť zrušení kolonky národnost by de facto právě znemožnilo sledování míry samotné integrace cizinců do holandské společnosti.

Nezaměstnanost a pobírání sociálních dávek spolu s kriminalitou jsou totiž společensky i politicky brizantní fakta, která dnes o neetnických Holanďanech ze statistiky přímo křiklavě zejí. Statistický úřad však trvá na opodstatněnosti  sledování národnostního původu až do třetí generace. Navzdory exaktním akademikům však mnozí politici považují statistickou kategorii nezápadních Holanďanů za pochybnou.

zdroje:
http://www.adviesorgaan-rmo.nl/
http://kkc.net16.net/2012/06/registratie-allochtonen-achterhaald-of-nuttig/
http://www.rnw.nl/english/article/ethnic-registration-useful-tool-or-mark-stigm
http://www.rtl.nl/components/actueel/rtlnieuws/2012/05_mei/08/binnenland/rmo_geen-term-allochtoon-of-autochtoon-meer.
http://www.rnw.nl/caribiana/article/registratie-allochtonen-achterhaald-
http://4nieuws.nl/show.php?key=330244&titel='Stop%20met%20termen%20allochtoon%20of%20autochtoon'
http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2686/Binnenland/article/detail/3252237/2012/05/08/Overheid-moet-afstappen-van-begrip-allochtoon.dhtml
http://www.radiomart.nl/
http://www.elsevier.nl/web/Nieuws/Nederland/338046/Advies-Overheid-moet-term-allochtoon-schrappen.htm?forum=221193&pagenr=2&showall=true
http://www.nrc.nl/nieuws/2012/05/08/advies-rmo-aan-leers-schrap-term-allochtoon/

čtěte také:

Multikulturalizmus: Úřední údaje o národnosti nepřípustné?

Norská Strana středu navrhuje zákaz obřízky chlapců

Studie OECD: Dávky imigrantským ženám na péči o děti v domácnosti jsou kontraproduktivní