Katolíci jsou živnou půdou pro konverzi k islámu, říká představitel Al-Káidy
Autor: Res Claritatis | Publikováno: 19.05.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Podle dopisu zveřejněného u příležitosti prvního výročí smrti bin Ládina významný představitel Al-Káidy v lednu 2011 radil Usámu bin Ládinovi, že irští katolíci - a katolíci obecně - jsou zralí na konverzi k islámu.

Podle dopisu zveřejněného u příležitosti prvního výročí smrti bin Ládina významný představitel Al-Káidy v lednu 2011 radil Usámu bin Ládinovi, že irští katolíci - a katolíci obecně - jsou zralí na konverzi k islámu.

Adam Gadahn Yahiye – který byl vychováván v Kalifornii jako protestant a v 17 letech konvertoval k islámu - řekl bin Ládinovi:

Všiml jsem si sympatií irského lidu k palestinské otázce a mírného zacházení irského soudního systému s muslimy obviněnými z terorismu a také neúčasti irských vojáků v Bushových křižáckých taženích (ačkoli se v řadách vojenských sil Evropské unie podíleli na výcviku somálské armády). Tuto zprávu výrazně pomohla připravit poslední ekonomická krize, která výrazně postihla Irsko a přinutila tamější mladé lidi hledat prostředky k obživě v zahraničí.

Další záležitostí je to, že v Irsku vzrostla zlost vůči katolické církvi poté, co byla odhalena řada sexuálních skandálů a podobně. Lidé tam směřují k sekularismu, přestože se předtím jednalo o nejvíce náboženskou zemi z ateistické Evropy. Proč bychom je tedy nemohli nasměrovat k islámu?“

„Také jsem přemýšlel o přípravě zprávy v arabštině pro křesťany v arabském regionu, abychom je vyzvali k přijetí islámu a varovali před spoluprací s vetřelci a nepřáteli islámu, kteří se staví proti islámskému státu,“ pokračoval Gadahn, který se krátce po své konverzi přestěhoval do Pákistánu. „Pak došlo k útoku na katolický kostel v Bagdádu provedený organizací Islámský stát v Iráku, kterou podporujeme a jež je - ať se nám to líbí nebo ne - známa jako Al-Káida v Iráku. Tento útok zastavil můj projekt a přípravu těchto dvou zpráv jsem poté ještě zvažoval.“

Pokud jde o katolicismus, Gadahn řekl, že „příslušníci této církve obecně mají v těchto dnech větší pochopení pro muslimy než protestanté a pravoslavní křesťané“, ačkoli dodal:

Nepopírám nepřátelství papeže a dalších církevních představitelů k islámu a muslimům - proč by ne, islám je největší hrozbou pro zachování kontinuity jejich moci, a to zejména v Evropě. Nepopírám, že posílají na nejrůznější místa misionáře, kteří vyzývají muslimy k odpadlictví. Ale já mluvím o veřejnosti, současné situaci a velikosti nepřátelství a rozsahu jednotlivých misijních aktivit. Nemůžeme srovnávat jejich úsilí v boji proti islámu s úsilím protestantů nebo s úsilím koptské církve a dalších nenávistných pravoslavných křesťanů.“

„Z toho vyplývá, že katolíci obecně jsou živnou půdou pro Boží volání a měli bychom je přesvědčit o spravedlivé věci mudžáhedínů, zvláště poté, co vzrostl hněv vůči mateřské církvi (Vatikánu) v důsledku jejich skandálů a politiky, kterou velká část tamější veřejnosti odmítá,“ pokračoval Gadahn.

„Ale útoky na křesťany v Iráku, jako byl atentát v Bagdádu a to, co se stalo dříve v Mosulu a podobně, nám nepomáhají předat toto poselství,“ řekl Gadahn. S odvoláním na teroristický útok na syrskou katolickou katedrálu v Bagdádu dodal, že „i když ti, o nichž se bavíme, pociťují zášť vůči mateřské církvi, obecně nebudou mít pochopení pro útoky na veřejnosti, na ženy, děti a muže v kostele při mši.“

Zdroj: Catholic Culture

http://res.claritatis.cz

čtěte také:

Na Univezitě Yale proběhla islámsko-křesťanská konference

USA: dveře profesora jsou urážlivé

Levice i krajní pravice v posteli s islamisty