Křesťané jsou ponižováni britskými soudy, píše anglikánský biskup
Autor: Odjinud | Publikováno: 01.05.2012 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace
Křesťané jsou pronásledováni a soudy nechrání jejich náboženské hodnoty, píše bývalý anglikánský primas Lord George Carey Evropskému soudu pro lidská práva. Podle deníku The Guardian je výzva součástí podání k Evropskému soudu pro lidská práva, který se bude zabývat případem čtyř lidí, jež podstoupili disciplinární opatření na svém pracovišti z důvodů veřejného projevování víry. Dva z nich byli nuceni opustit svá pracovní místa kvůli nošení symbolu kříže. Další případ se týkal párového terapeuta propuštěného poté, co odmítl poskytnout sexuální poradenství homosexuální dvojici. Práci ztratila také úřednice, který odmítl sezdávat osoby stejného pohlaví.

Křesťané jsou pronásledováni a soudy nechrání jejich náboženské hodnoty, píše bývalý anglikánský primas Lord George Carey Evropskému soudu pro lidská práva.

Podle deníku The Guardian je výzva součástí podání k Evropskému soudu pro lidská práva, který se bude zabývat případem čtyř lidí, jež podstoupili disciplinární opatření na svém pracovišti z důvodů veřejného projevování víry. Dva z nich byli nuceni opustit svá pracovní místa kvůli nošení symbolu kříže. Další případ se týkal párového terapeuta propuštěného poté, co odmítl poskytnout sexuální poradenství homosexuální dvojici. Práci ztratila také úřednice, který odmítl sezdávat osoby stejného pohlaví. - více zde

čtěte také:

Křesťané jsou nejčastějšími oběťmi náboženského pronásledování

Islám a křesťanství – jak to vypadá doopravdy

Německo: Křesťané v islámském světě...