Katolická charita vyzývá Evropskou unii, aby pomáhala přistěhovalcům přivést jejich rodiny
Autor: Res Claritatis | Publikováno: 14.04.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Katolická charita Caritas Europa vyzvala Evropskou unii, aby zajistila, že si přistěhovalci budou moci přivést své rodiny, když se asimilují ve zdejších zemích. „Znepokojuje nás současná praxe v některých členských státech EU, které brání migrantům a uprchlíkům žít opět se svými rodinami,“ řekl generální sekretář Caritas Europa Jorge Nuno Mayer.

Katolická charita Caritas Europa vyzvala Evropskou unii, aby zajistila, že si přistěhovalci budou moci přivést své rodiny, když se asimilují ve zdejších zemích.

„Znepokojuje nás současná praxe v některých členských státech EU, které brání migrantům a uprchlíkům žít opět se svými rodinami,“ řekl generální sekretář Caritas Europa Jorge Nuno Mayer.

V otevřeném dopise výkonná rada Caritas Europa – která řídí 49 členských charitativních organizací – naléhá na EU, aby usilovala „co nejdříve zajistit povolení k pobytu pro rodinné příslušníky migrantů“.

EU zahrnuje 27 suverénních členských států s celkovým počtem více než 500 milionů obyvatel.

Během zasedání v Bruselu ve dnech 13.-15. března zástupci Caritas uvedli, že chtějí lepší praktické využívání stávající směrnice EU o slučování rodin, což je právní akt, který umožní přistěhovalcům přivést své rodiny do Evropy.

Charitativní organizace sdělila, že cílem směrnice je podpora rodin přistěhovalců v EU, a vyzvala k vytvoření záruk rovného přístupu a „nediskriminace“ příslušníků národností z nečlenských států EU a jejich rodinných příslušníků, především na „trhu práce, ve vzdělávání a při odborné přípravě“.

Zdroj: Catholic News Agency

http://res.claritatis.cz

čtěte také:

Britská katolická škola přestoupila na islám

Katolická Itálie chce zakázat burky

Mučednictví pro Krista a misie islámu v Evropě