Antiislámistické skupiny se sjedou do Dánska
Autor: -bj- | Publikováno: 24.01.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Paradoxně či právě naopak logicky se původní obyvatelé evropských zemí s nejvíce muslimskými imigranty čím dál agilněji sdružují do protiislamizačních iniciativ a uskupení. Na 31. března evropská protiislámistická uskupení plánují pod vedením Anglické obranné ligy (EDL) sjezd do dánského Aarhusu.

Paradoxně či právě naopak logicky se původní obyvatelé evropských zemí s nejvíce muslimskými imigranty čím dál agilněji sdružují do protiislamizačních iniciativ a uskupení.

Na 31. března evropská protiislámistická uskupení plánují pod vedením Anglické obranné ligy (EDL) sjezd do dánského Aarhusu. Jedná se přibližně o 10 evropských hnutí, jejichž členové se jedou vzájemně koordinovat a podpořit v odporu proti islamizaci. Dánsko je symbolickou destinací, neboť je jednak zemí s nejsilnější evropskou protiislámistickou politickou stranou  - Dánskou lidovou stranou, a jednak momentálně předsednickou zemí EU. Ačkoli antiislámistická uskupení plánují pokojné setkání, nevylučují, že budou napadeni muslimskými přistěhovalci spolu s levicovými extrémisty.

Multikulturní politický koncept evropské společnosti se jeví stále více pochybným a pro mnohé původní občany i soudobé politiky nepřijatelným. Jde ostatně i proti celé tisícileté historii evropské politiky, úsilí a zápasu slavných předků, ve které vpuštění milionů přistěhovalců – většinově mohamedánských nemá obdobu. Stále více politických pozorovatelů a historiků připouští, že právě v multikuturalizmu je ono čertovo kopýtko, které bude znamenat zánik tisícileté, vyspělé, hrdě evropské Evropy. Na rozdíl od dosavadních mainstreamových politiků hodnotí evropské protiislamizační iniciativy takovýto vývoj jednoznačně negativně a jako lidu původních evropských národů nepřátelský. Jak šťastná volba multikulturalizmus skutečně byl, rozsoudí již zřejmě velmi blízká budoucnost.

zdroje:
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/denmark/9023670/Anti-Islamic-groups-across-Europe-to-attend-far-Right-rally.html
http://www.dr.dk/Nyheder/Indland/2012/01/19/153032.htm
http://abna.ir/data.asp?lang=3&id=291581
http://www.radiohorsens.dk/?artikel=121544
http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/europe/120119/the-anti-islam-english-defense-league-plans-massive-european-ral
http://en.harakahdaily.net/index.php/berita-utama/world/4236-europes-anti-muslim-groups-to-attend-denmark-rally.html
http://m.bt.dk/article.pml;jsessionid=77CB31338BA4B29B439A12AAEB95D72E.uw-portal3?guid=18404945
http://europenews.dk/en/node/51335
http://www.aarhusportalen.dk/default.asp?Id=251&AjrDcmntId=33244
http://df-nyt.dk/?p=33538
http://www.onislam.net/english/news/europe/455471-far-right-anti-muslim-rally-slammed.html
http://iengage.org.uk/component/content/article/1-news/1668-anti-islam-groups-plan-to-meet-in-denmark-this-march
http://stiften.dk/bnb/anti-islamister-vil-indtage-aarhus-gader

http://www.cphpost.dk/news/international/racist-network-hold-rally-aarhus

čtěte také:

Konference Counterjihad Brussels 2007: Kompletní zpráva

COUNTER JIHAD CALENDAR 2010

Counter Jihad Brussels 2007: Správa o islamizácii krajiny - Dánsko