Za Kaddáfího se z Libye stal nejúspěšnější stát Afriky. Arabské jaro je další hřebíček do rakve Západu
Autor: František Matějka | Publikováno: 23.10.2011 | Rubrika: Svět
Ilustrace
Kaddáfí byl jedním z nejúspěšnějších vládců Afriky a rozvojového světa vůbec. Jeho největší chybou bylo, že se postavil nikoli vlastnímu lidu, ale západním mocnostem, když odmítl dál nakupovat jejich zbraně a požadoval po nich plnění za odebranou a včas nezaplacenou ropu.

 

Kaddáfí byl jedním z nejúspěšnějších vládců Afriky a rozvojového světa vůbec. Jeho největší chybou bylo, že se postavil nikoli vlastnímu lidu, ale západním mocnostem, když odmítl dál nakupovat jejich zbraně a požadoval po nich plnění za odebranou a včas nezaplacenou ropu.

Za jeho vlády se z Libye stal nejúspěšnější stát Afriky, který, s ohledem na možnosti, v řadě oblastí svou sociální politikou dokonce strčil do kapsy řadu států západního světa. Na rozdíl od jiných, kteří ke svému boji využívali a využívají špinavých metod doposud, přistoupil na odškodnění za útok na letadlo nad skotským Lockerbie a vyšel západu vstříc ohledně zbraní hromadného ničení a jejich kontroly mezinárodním společenstvím. Nevzpomínám si, kdy bychom na rozdíl od ostatních mohli za dlouhé roky nazpět označit Libyi za strůjce teroristických útoků či základnu jejich aktérů.

Vaz mu nezlomili sami Libyjci, ale dva miliony přistěhovalců ze subsaharské Afriky a k tomu pár těch, kteří chtěli moc nad Libyí místo něj ve spolupráci s lidmi, jako je Sarkozy. O žádné touze po demokracii nemůže být na straně rebelů ani řeč. Zatímco před „Arabským jarem“ měly všechny konflikty a nepokoje ryze národní charakter a nepřesahovali hranice, budou mít problémy po tom, co západní státy aktivně podporovaly a podporují změny v dotčených státech, celosvětový charakter. Během konfliktu zmizely ze skladů v Libyi desítky tisíc zbraní, mezi nimi dokonce ruční protiletadlové střely. Stejně jako stály USA na počátku vzniku a síly Usámy bin Ládina, zavinily nyní především evropské státy podporou rebelů a účastí na smrti takových, jako byl Kaddáfí, budoucí terorismus, kvůli kterému budou v Evropě dál utahovat šrouby a omezovat své vlastní občany, aby je před terorismem „ochránily“.

Jsme členy NATO, která dle mého přesvědčení bezprecedentně porušila mandát Rady bezpečnosti OSN a aniž by tento byl jakkoli změněn, v rámci ochrany bezletové zóny začala v průběhu doby aktivně válčit na straně rebelů. Jedním z posledních cílů byl konvoj vozidel, ve kterých byl i Kaddáfí, jehož následně zavraždili povstalci při zatýkání. Vůdcové západních mocností si nyní bláhově myslí, že si rozdělí Libyi a její bohatství, protože jim ti, co vládnou po Kaddáfím, jdou na ruku za pomoc při jeho svržení a dodávky zbraní dostali na dluh. Bude to však trvat přesně tak dlouho, než povstalci získají skutečnou moc. Dopadne to nakonec stejně, jako v Afghánistánu s Talibanem a Al-kajdou. Ta ostatně ve svých prohlášeních změny v Africe podporuje, neboť zjevně ví, že islamisté v těchto zemích mohou jen výrazně posílit.

Jako členové NATO, kteří nevyužili práva veta a nikdy se neozvali proti zásahu nad územím cizího suverénního státu, který před vojenským zásahem neohrožoval a ani to neměl v úmyslu žádný jeho členský stát, poneseme bezpochyby následky. V kombinaci se současnou otevřeností Evropy přistěhovalcům a multikulturalismu můžeme očekávat jediné – terorismus se jako odplata stane v budoucích letech součástí našich životů. Takový bude důsledek zásahu evropských států v Libyi a jejich podíl na zavraždění Muammara Kaddáfího. Nechť si na to vzpomenou všichni rádoby humanisté, kteří se rozhodli vyvážet „ideály svobody, míru a lásky“ do světa pomocí letadel, bomb a řízených střel s plochou dráhou letu, až budou na území Evropy umírat nevinní lidé stejně, jako před časem při teroristických útocích v příměstských vlacích v Madridu nebo v metru v Londýně. Zavraždění Muammara Kaddáfího a podpora Arabského jara evropskými státy jsou v důsledku jen dalším sebevražedným hřebíkem do rakve západní civilizace.

www.euportal.cz

čtěte také:

Kaddáfí Švýcarsku nedá pokoj, vyhlásil svatou válku

Kaddáfí nevylúčil džihád proti Západu

Kaddáfí opäť žiada od únie miliardy na zastavenie migrácie

Konvertujte k islámu, vyzval Evropany Kaddáfí

Kaddáfí uvalil na Švajčiarsko totálne embargo