Politická korektnost
Autor: Karolína Kunstová | Publikováno: 19.10.2011 | Rubrika: Islám
Ilustrace
V televizi běží zprávy. Na jejich začátku jsou dlouhé modlitby, neboť je čas maghribu. Začíná se jako obvykle al-fátihou, modlím se už zcela popaměti a ani nesleduji televizi, rozptylující přeskakováním z modlicích se spolubratří na imáma, minaret a zase zpátky do davu v mešitě. Navíc, ne zcela všichni jsou předpisově zahaleni, takže musí zasahovat náboženská policie.

V televizi běží zprávy. Na jejich začátku jsou dlouhé modlitby, neboť je čas maghribu. Začíná se jako obvykle al-fátihou, modlím se už zcela popaměti a ani nesleduji televizi, rozptylující přeskakováním z modlicích se spolubratří na imáma, minaret a zase zpátky do davu v mešitě. Navíc, ne zcela všichni jsou předpisově zahaleni, takže musí zasahovat náboženská policie.
 
Po modlitbě vystupuje imám Šajch ad-Abd, sedá si na druhou židli vedle moderátora a varuje před rouhačskými aktivitami, které se rozmáhají mezi mladými, jakými bezpochyby jsou nošení krátkých rukávů a omlouvání přílišným vedrem, obtěžování matek rodin na ulici ( nedávno se to stalo i jeho třetí manželce, strhli jí z hlavy šátek. Sice byla zbičována, ale Šajch má stále pocit, že jeho čest byla narušena, jak prohlásil ), a také odbývání povinných modliteb s poukazem na pracovní povinnosti.
 
Náhle obrazovka potemní. Je slyšet zvláštní skřeky, kdosi ječí, a když se po chvilce rozsvítí, válí se hlava moderátora před stolem, zatímco tělo sedí zhroucené v židli a po pultě stéká krev. Za bezhlavým moderátorem stojí velitel tajné policie a řízně vojensky salutuje. "Došlo k infiltraci nevěřícího, a protože riziko pokusu získat lidi na svou stranu bylo příliš velké, museli jsme jednat. Jednou nám budete vděční za záchranu pravé víry." Imám v druhé židli sedí a není schopen se pohnout.
 
Střih.
 
Salaam as-Šáhin v televizi vypráví, jak jako malý hoch, zlomyslně pojmenovaný většinovou společností jako Miloušek Ptakoušek a nucený ke kafírskému uctívání Boha, putoval potají každou noc do Mekky a zpět a modlil se k jedinému pravému, Alláhovi. Dokázal to prý jen díky Alláhově vůli, protože ten pro něj posílal anděly a ti ho každou noc do Mekky odnesli a přinesli zpátky.
 
Jsou ukazovány záběry vysušené, rozpraskané Afriky a v televizi běží připomenutí základní muslimské povinnosti, zakátu. "Nedovolte, aby spolubratři a spolusestry umíraly hlady!" "Můžete vykoupit své hříchy zvláštním zakátem na naše trpící muslimy v Africe!" "Vezměte si jako svou druhou ženu africkou dívku - jsou krásné, zpívají jako ptáčkové a jsou pracovité. Vaše první žena vám za takovou pomoc bude vděčná!"
 
Intenzivní růžová zaplaví celý pokoj. Ach ano, už zase je "Den růžového hidžábu" a vysílají se záběry z náměstí. Nevím, nakolik je vhodné upozorňovat na...poněkud...choulostivější partie ženského těla, což růžové hidžáby, čapky, burky apod. dělají. Celá společnost je na náměstí svolaná jako prevence rakoviny prsu. Šeptá se ale, že tato shromáždění brzy zakážou, stejně jako studium na univerzitě pro ženy. Porodní báby stačí, na co doktorky?
 
Televizní relace končí. Obrazovka se rozsvítí bílou barvou, přes kterou přebíhají titulky s verši koránu, abychom očistili svou duši modlitbou před spaním. Je čas išá, ano, v plném létě přichází išá brzy po maghribu. Modlíme se a pak jdeme spát, abychom vstali ráno k fadžru včas, manžel aby stihl dorazit do mešity a my ostatní se mohli modlit doma. Dobrou noc...
 
http://karolina-kunstova.blog.cz
 
čtěte také:
 
Politická korektnost aneb jak Západ přichází o svobodu
 
Politická korektnost, neomarxismus a smrt veřejné debaty v moderní Británii
 
Politická korektnosť nie je ideológia
 
Vítejte pane Wildersi aneb Nechci zajít na politickou korektnost
 
Ideologie politické korektnosti a západní civilizace