Německo: Turci nespokojeni se vzděláváním svých dětí
Autor: -bj- | Publikováno: 12.10.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Multikulturalizmus, kterého jedním ze symptomatických průvodních jevů je dezintegrace národa a státnosti a všeobecné glajchšaltování a zprůměrnění, vyvolává tudíž zásadní potřebu kompenzovat toto negativum podporou umělé integrace, společenské koheze a tolerance. Nicméně dezintegrující, protichůdné, nerovnocenné a řevnivé tendence zcela popřít či eliminovat nelze.

Multikulturalizmus, kterého jedním ze symptomatických průvodních jevů je dezintegrace národa a státnosti a všeobecné glajchšaltování a zprůměrnění, vyvolává tudíž zásadní potřebu kompenzovat toto negativum podporou umělé integrace, společenské koheze a tolerance. Nicméně dezintegrující, protichůdné, nerovnocenné a řevnivé tendence zcela popřít či eliminovat nelze.

Podle právě zveřejněné studie Allensbachského institutu je většina imigrantských, a zejm. tureckých rodičů v Německu nespokojena s učiteli a se vzděláváním svých dětí. Turci školám a učitelům předhazují podjatost a předsudky k jejich ratolestem (63% dotázaných), nerovně nastavenou laťku (59 %), že pdagogové jejich ratolesti nedostatečně podporují (54 %) či dokonce přetěžují (51 %).

V Německu se na mnohých školách projevuje snižování nároků a pokles úrovně všeobecného vzdělání, jak to ostatně konstatuje i nejúspěšnější německý bestseller posledních desetiletí „Německo si zadělává na zkázu“ z pera bývalého bundesbankéře Thillo Sarrazina.

zdroj:
http://www.spiegel.de/spiegel/vorab/0,1518,790684,00.html
http://www.welt.de/regionales/stuttgart/article13650454/Eltern-tuerkischer-Schueler-unzufrieden-mit-Lehrern.html
http://www.stern.de/news2/aktuell/eltern-tuerkischer-schueler-unzufrieden-mit-deutschen-lehrern-1736772.html
http://www.morgenpost.de/printarchiv/titelseite/article1788745/Umfrage-Tuerkische-Eltern-unzufrieden-mit-deutschen-Lehrern.html
http://www.thelocal.de/society/20111010-38113.html
http://www.ifd-allensbach.de/

čtěte také:

Najviac nových Európanov tvoria Maročania a Turci

Mladí Turci do Evropy nechtějí

Skončeme s pokrytectvím o integraci Turků!

Německo už migranty neláká, Turci se vracejí domů

Turci řeší polygamii. Kvůli čtvrté choti poradce premiéra