30 dní modliteb za svět islámu
Autor: Martin Horák | Publikováno: 19.07.2011 | Rubrika: Islám
Ilustrace
Výzva 30 dní modliteb za svět islámu k modlitbám za muslimy se původně zrodila na setkání několika křesťanských vedoucích na Blízkém východě v roce 1992. Skupina věřících z mezinárodního modlitebního hnutí tehdy intenzivně prožila Boží touhu svolat co nejvíce křesťanů k modlitbám za muslimský svět. Modlitební iniciativa byla naplánována tak, aby se časově kryla s islámským měsícem ramadánem. V roce 2011 připadá tento islámský náboženský měsíc na 1.-29. srpna. Modlitby v průběhu měsíce ramadánu rozhodně neznamenají, že se budeme přizpůsobovat zvyklostem, které při svém půstu a modlitbách muslimové dodržují.

Výzva 30 dní modliteb za svět islámu k modlitbám za muslimy se původně zrodila na setkání několika křesťanských vedoucích na Blízkém východě v roce 1992. Skupina věřících z mezinárodního modlitebního hnutí tehdy intenzivně prožila Boží touhu svolat co nejvíce křesťanů k modlitbám za muslimský svět.

 

 

Modlitební iniciativa byla naplánována tak, aby se časově kryla s islámským měsícem ramadánem. V roce 2011 připadá tento islámský náboženský měsíc na 1.-29. srpna. Modlitby v průběhu měsíce ramadánu rozhodně neznamenají, že se budeme přizpůsobovat zvyklostem, které při svém půstu a modlitbách muslimové dodržují.

Ježíš řekl: „A toto evangelium o království bude kázáno po celém světě na svědectví všem národům, a teprve potom přijde konec“ (Mt 24,14). Loni jsme v doprovodných materiálech k iniciativě „30 dní“ upozorňovali, že na světě nalezneme přibližně 220 muslimských skupin s více než 100 000 členy, mezi nimiž nežije žádný svědek evangelia.  V současné době zůstává bez křesťanského svědectví přibližně 200 skupin s více než 100 000 členy.

Přesné statistiky neexistují, nicméně odhaduje se, že v roce 2009 žilo na území České republiky přibližně 20 000 muslimů. … Evangelium potřebují slyšet nejen muslimové, ale i místní lidé, kteří jsou duchovně vyprahlí. V tomto vakuu roste popularita různých sekt a falešných náboženství (věštby, astrologie, posedlost nakupováním či vzhlížení k člověku). Prohlubující se hodnotová krize a pozvolný rozpad moderní společnosti vytváří živnou půdu pro nástup nového náboženství, kterým se může stát právě islám.

 

Toto je jen náhodný výběr informací, úvah a zejména námětů k modlitbám ze stránky uvedené iniciativy , kterou tímto doporučuji P.T. čtenářům Eurabie k přečtení celou.

čtěte také:

Francouzi šokováni masovými muslimskými modlitbami v ulicích

Modlení mohamedánů v ulicích připomíná okupaci nacisty