Jak bojovat proti islamizaci?
Autor: Ammar Otman | Publikováno: 18.07.2011 | Rubrika: Islám
Ilustrace
Mohl bych sáhnout do minulosti Evropy a vzít si z ní příklad. Co třeba ten panáček co se arodil v Braunau jako Rakušan, ale ovládl celé Německo? Že by jeho způsob řešení problému nebyl radikální? Islamismus by se měl ještě hodně co učit, ale sami již vidíme, že tato skupina dělá něco podobného a druhá polovina by nejraději zavedla praktiky tohoto panáčka nazpět. Jejich největší zbraní je víra v Islám. Nacismus měl také svou víru, víru v nadřazenou rasu a s tím mnoho jiných společných cílů.

Mohl bych sáhnout do minulosti Evropy a vzít si z ní příklad. Co třeba ten panáček co se 
narodil v Braunau jako Rakušan, ale ovládl celé Německo? Že by jeho způsob řešení 
problému nebyl radikální? Islamismus by se měl ještě hodně co učit, ale sami již vidíme, 
že tato skupina dělá něco podobného a druhá polovina by nejraději zavedla praktiky tohoto panáčka nazpět. Jejich největší zbraní je víra v Islám. Nacismus měl také svou víru, víru v nadřazenou rasu a s tím mnoho jiných společných cílů. 

Chci podotknout, že se nebavím o Islámu. Pokud by Islám jako učení člověka byl chápán
tak, jak by správně měl - neexistovala by válka, násilí v ní a přesvědčení o tom, že být 
muslimem znamená se obětovat pro víru. Tak jako zde byl Nacismus, Komunismus tak stejně je zde nyní Islamismus. Lidé, kteří tuto cestu následují jsou fanatici, lidé, kteří jsou  bezmezně přesvědčeni o tom, že poslání jejich života je ovládnout svět pro jediného Boha - Alláha a ten jim díky jejich dobře odvedené práci dá život věčný a podobně.

Měl jsem možnost poznat mnoho SPRÁVNÝCH muslimů, kteří svou víru pochopili v tom správném smyslu, také proto, že k tomu tak byli vychovávaní. 

Miloš Zeman na mezinárodní konferenci v Praze řekl: "Nevěřím, že jsou umírnění muslimové a radikální muslimové. Stejně jako nevěřím, že jsou jen umírnění a radikální komunisté. Jsou jen muslimové a komunisté." 

Pokud něco takového někdo tvrdí, musí být podle mě strašně omezený, protože nemá
dostatečné zkušenosti a informace o tom, jak to v arabských zemích chodí. Já nevím, jak 
pan Zeman vnímá komunismus, ale pokud bych se já osobně vydával za komunistu v této době, určitě bych se nevnímal jako komunisti před 89-tým rokem. Muslim a Islamista je sakra velký rozdíl. Mám ten dojem, že lidé tady vnímají slovo "muslim" v špatném kontextu a to s terorismem a Islamismem. Můžu potkat dva druhy muslimů a i více - že to není možné? Potkáte jednoho muslima a zeptáte se ho co to pro něj znamená, že je muslimem. On Vám na to odpoví, že dodržuje body, které mu dal Korán proto, aby byl správný člověk. Nepije, nekouří, modlí se, drží ramadán, nejí vepřové a mnoho jiného. Tím, že tyto body dodržuje se stává muslimem. Pak zde máme jiného muslima, který tohle všechno dodržuje také, ale ještě k tomu v něm roste pocit a přesvědčení o tom, že to vše dělá pro Alláha a že za něj i umře. Pak zde máme radikálního muslima, to je taková třetí fáze muslima. To je ten co bude bojovat za přesvědčení, které mu bylo po celý jeho život vsugerováváno do hlavy. To je ten, co se klidně odpálí v metru a bude u toho řvát "Alláhu Akbar!". Pak si také můžete představit muslima v Afghánistánu.

Chci připomenout, že Afghánistán NENÍ ARABSKÁ ZEMĚ. Afghánistánci NEJSOU arabové a to Vám řeknou všichni. Nekoukejte na společnou etniku. Afghánistánci jsou silně radikálni, Korán si vykládají odlišným způsobem a tak i konají. Správný muslim by nikdy s těmito lidmi nesouhlasil.

Nedávno jsem přemýšlel, že by se mělo vymyslet nové označení pro SPRÁVNÉHO MUSLIMA. Něco jako třeba "správnomuslim" - rozumíte mi. Protože z mých zkušeností vím, že mnoho muslimů si svou víru opravdu vykládají rozdílně. Sice je spojují společné body, ale né všichni to vnímají stejně. Ten důvod je pro mě ten, že Korán sám o sobě je tak složitý k pochopení, že jeho správný výklad dokázal interpretovat jen Mohammed prorok. Věděli jste například, že sám Mohammed ve svých knihách napsal, že jeho učení je výhradně pro verbální podání? Proč vlastně Korán vznikl? V dávném arabském světě lidé neměli víru. Byli zde židi co měli křesťanství nebo spíš judaismus, byli zde asiaté co měli buddhismus, ale arabové - jakožto "jiný" druh člověka, tedy proto, že to byl ARAB neměli žádné vodítko pro správný život. Lidé se zabíjeli, okrádali se navzájem, existovaly sekty a  kmeny, kde vládli vůdci, ale nikdo neměl to, čemu se dnes říká Korán. Proto, aby vůbec Islám vznikl zemřelo mnoho lidí, bylo mnoho bojů a opět se bojovalo proti lidem, kteří toužili po moci a penězích. Korán měl být o víře v sjednocení, o víře v to, že existují tajné body, které když se budou dodržovat lidé mohou žít své životy a jako ikona této víry je Alláh. Křesťanství je pro nás Evropany mnohem přijatelnější, protože lidé se zde vyvíjeli jinak, mentalita lidí zde dokázala ocenit krásu života, přírody a proto je křesťanství demokratickým a svobodomyslným učením, jak být správný člověk a lidé to zde pochopili správně. I v Koránu se píše o Ježíši, píše se tam o Marii a všichni SPRÁVNÍ muslimové to vědí a ví, že všechny víry jsou vlastně úzce spjaté pro jediný smysl a to život a víru v něj. Bohužel jak jsme již psal jsou zde lidé, co tohle neuznávají a chtějí svoji samovládu nad vším. 

Když jsem četl Český překlad Koránu - musel jsem se pousmát, protože čeština není schopná vyjádřit pravý smysl každé sůry. Některé sůry pak vypadají jak vytržené z kontextu a vlastně jim ani nerozumíte, protože to chápete po svém, vnímáte to svým myšlením a proto je Islám tak strašně moc různorodý. ARABŠTÍ radikálové tohle dobře vědí a podle mě se snaží nastolit tu jednotnou verzi toho, jak má správně Islám a muslim vypadat. Proto se snaží už od narození své děti vychovávat tak jak oni to potřebují. Kdyby se zde našel člověk, který by dokázal Korán vnímat čistým srdcem, které bije pro život a vzájemné porozumnění, mohlo by to změnit miliony muslimů k tomu, aby se na svou víru dívali jinak. 

Islamismus však začíná ovládat i Evropu. Proti tomuto konceptu musíme bojovat. Měli by
jsme začít vést válku proti Islamismu, vyzvat všechny správné muslimy, aby bojovali proti  těmto lidem. Ale zkuste to? Který správný muslim bude mít tu kuráž se postavit proti 
lidem, kteří nemají problém s tím vyvraždit celou jejich rodinu jen proto, že si dovolili 
nesouhlasit? Jsme ve slepé uličce a je mi líto, že lidé tady v Evropě to nechtějí chápat.

blog autora - http://blogeurabia.parlamentnilisty.cz/Blog/AmmarOtman