Holandsko bude imigranty přísněji „kádrovat“
Autor: -bj- | Publikováno: 29.03.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Další zpřísnění imigrační politiky nyní oznámil i ministr vnitra Nizozemí Donner. Napříště každý, kdo bude chtít získat holandské občanství, se bude muset vzdát svého národního-původního. Imigranti budou důsledně podrobeni kulturně-jazykovým kurzům a budou se muset prokázat určitou profesní kvalifikací či prostředky k obživě.

Imigraci, která je ve všech zemích západní Evropy propíraným a revidovaným společensko-politickým tématem, se v Evropě už na časy neblýská tak, jako dřív. Přitvrzení imigrační politiky není jen státně-správním administrativním opatřením, ale i – a to zejména – politickým a volebním tématem těžkého kalibru. Další zpřísnění imigrační politiky nyní oznámil i ministr vnitra Nizozemí Donner.
Napříště každý, kdo bude chtít získat holandské občanství, se bude muset vzdát svého národního-původního. Imigranti budou důsledně podrobeni kulturně-jazykovým kurzům a budou se muset prokázat určitou profesní kvalifikací či prostředky k obživě. Eldorádo sociálních dávek se tak pro nově příchozí podstatně zúží.
Přitvrzování cizinecké legislativy nese ostatně první ovoce již nyní, kdy počet azylantů do Nizozemí loni meziročně poklesl o více než 11%. Velmi významně rovněž podle OSN poklesl za posledních 10 let i celkový příliv imigrantů do zemí Západu. Toto konstatování však samozřejmě nezahrnuje letošní rok, kdy v důsledku arabských revolucí Evropa čelí nové imigrantské cunami.
 
Zdroj:
 
http://www.dagelijksestandaard.nl/2011/03/donner-bevecht-kansarme-immigratie
http://www.dutchnews.nl/news/archives/2011/03/becoming_dutch_to_be_made_hard.php
http://ec.europa.eu/ewsi/en/news/newsdetail.cfm?ID_ITEMS=19461
http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2664/Nieuws/article/detail/1866341/2011/03/28/Nederlander-worden-wordt-iets-moeilijker-is-het-plan.dhtml
http://www.dutchnews.nl/news/archives/2011/03/fewer_refugees_come_to_the_net_1.php
http://www.hiiraan.com/news2/2011/Mar/fewer_refugees_come_to_the_netherlands_says_un_body.aspx
http://www.allvoices.com/news/8603861-fewer-refugees-come-to-the-netherlands-says-un-body
http://worldnewstweets.com/2011/03/fewer-refugees-come-to-the-netherlands-says-un-body-europe-news/
http://www.expatica.com/nl/news/dutch-news/plans-to-tighten-up-dutch-citizenship-rules_138806.html