Dánský ministr: Imigranti se musí asimilovat, nejen integrovat
Autor: -bj- | Publikováno: 11.03.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Nový dánský ministr pro přistěhovalectví Sören Pind požaduje, aby se imigranti nejen začlenili do dánské společnosti, nýbrž se s ní i ztotožnili a splynuli. Pindovým programem pro imigranty je napříště asimilace a nejen integrace. „Přišli přece proto, že se chtějí stát Dány“, prohlásil ministr.

Nový dánský ministr pro přistěhovalectví Sören Pind požaduje, aby se imigranti nejen začlenili do dánské společnosti, nýbrž se s ní i ztotožnili a splynuli. Pindovým programem pro imigranty je napříště asimilace a nejen integrace. „Přišli přece proto, že se chtějí stát Dány“, prohlásil ministr. Pind je tak v ofenzívě vůči tureckému premiérovi Erdoganovi, který v Německu k tureckým imigrantům již několikrát prohlásil, že asimilace je zločin proti lidskosti, a podpořil tak šíření tureckých ghet v zemi.

K prohlášení dánského ministra Pinda se na jedné straně kriticky postavily různé neziskové a lidskoprávní organizace, a na straně druhé i spoluvládnoucí ryze pravicová Dánská lidová strana, která požaduje další přitvrzení cizinecké legislativy. Podle jednoho z jejích mluvčích se země nachází v kulturním boji o existenci a Pindova libá slova musí následovat rovněž odpovídající činy.

Zdroj:

http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/640759/Daenemark_Assimilieren-statt-integrieren

http://sosheimat.wordpress.com/2011/03/10/danemark-assimilieren-statt-integrieren/?like=1

http://www.cphpost.dk/news/politics/90-politics/51124-new-immigration-minister-become-like-us-or-stay-away-.html

http://www.allah.eu/about-islam/denmark-new-immigration-minister-vows-to-fight-multiculturalism-supports-assimilation.html

http://islamineurope.blogspot.com/2011/03/denmark-new-immigration-minister-vows.html

http://www.bivouac-id.com/billets/ministre-danois-assimilez-vous-ou-restez-chez-vous/

http://www.rights.no/publisher/publisher.asp?id=35&tekstid=4698

http://www.corren.se/Varlden/?articleId=5560442

video:

http://vladtepesblog.com/?p=31381