Britskému učiteli pořezali obličej nožem a tyčí rozbili lebku. Za to, že vyučoval muslimky náboženství
Autor: mediaoislamu.cz | Publikováno: 24.02.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Čtyři muslimové ve věku 19 až 27 let pořezali učiteli obličej nožem a železnou tyčí mu způsobili zlomeninu lebky. Nesouhlasili s tím, že vyučoval na škole muslimské dívky.

Čtyři muslimové ve věku 19 až 27 let pořezali učiteli obličej nožem a železnou tyčí mu způsobili zlomeninu lebky. Nesouhlasili s tím, že vyučoval na škole muslimské dívky.

Učitel Gary Smith, který pracuje jako vedoucí náboženského vzdělávání na dívčí škole Central Foundation Girls ve východním Londýně, se stal terčem brutálního, nábožensky motivovaného útoku ze strany mladých muslimů. Učitel byl napaden během cesty domů na ulici Burdett Road v červenci loňského roku. Policie doposud tajila veškeré detaily týkající se útoku, dokud vyšetřování neskončilo. Během sledování se policii podařilo získat audionahrávky, na kterých se obvinění baví o útoku na učitele. Na nahrávkách obvinění mezi sebou hovoří o tom, jak učitele ztrestali za to, že v hodině náboženství „učil muslimské sestry o jiných náboženstvích.“

Během slyšení u soudu v Snaresbrook byly předneseny detaily útoku. Akmol Hussein, 26 let, Sheikh Rashid, 27, Azad Hussain, 25, a Simon Alam, 19 let si na učitele nachystali nůž, železnou trubku a betonové kostky. Státní žalobce Sarah Whitehouse poukázala na nepopiratelný náboženský motiv útoku. Muslimský gang byl rovněž obviněn ze dvou dalších útoků. Soudce potvrdil držení zločinců ve vazbě až do vynesení rozsudku. Všichni čtyři zadržení vinu připouštějí. Pátý obviněný Badruzzuha Uddin (23 let), vinu popíral a pokoušel se před policií ukrýt zakrvácené oblečení. U soudu připustil, že se napadení účastnil.

Všichni delikventi pocházejí z multikulturně bohatých čtvrtí Bethnal Green, Shadwell, Wapping a Whitechapel ve východním Londýně. 

zdroj: Daily Mail

www.mediaoislamu.cz