Soud s Elisabet Sabaditsch-Wolffovou pokračuje
Autor: Wendy Dnes | Publikováno: 07.02.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Ode dne 18. ledna 2011 pokračuje soudní proces s Elisabeth S. Wolffovou, která už podruhé stanula před soudem. Ale verdikt ještě nebyl stanoven, proces se přesunul na únor. Co se vlastně stalo?

Ode dne 18. ledna 2011 pokračuje soudní proces s Elisabeth S. Wolffovou, která už podruhé stanula před soudem. Ale verdikt ještě nebyl stanoven, proces se přesunul na únor. Co se vlastně stalo?

První den procesu, v listopadu 2010, právník Elisabeth trval na tom, aby se přehrála nahrávka, která byla pořízena bez povolení na semináři ESW. Soud však kvůli technickým potížím nepustil nahrávky, místo toho to bylo odloženo na leden.

V lednu byla vyslechnuta část nahrávek, ne celé 4 hodiny, ale prvních 45 minut. Z nich bylo celkem jasné, že celý seminář probíhal velmi střízlivě. Jaké bylo tedy překvapení, když ne prokurátor, ale samotný soudce informoval Elisabeth a jejího právního zástupce, že přidávají k jejímu obvinění přečin zvaný "hanobení náboženských symbolů uznávané náboženské skupiny."

Přestože obvinění "vyvolávání nenávisti" znamená vyšší trest, je také mnohem těžší to dokázat. Přidané obviněné však znamená, že bude udělen trest a bude nutné odvolání.

***

Další vroubek v případě Elisabeth se objevil ve formě článku v rakouských novinách, kde bylo uvedeno, že na onom semináři paní Elisabeth řekla, že "Euroislám je na hovno" . Ovšem nahrávka nic takového neobsahuje, je to nařčení, které vyprodukovala APA, Austria Press Agency.

Prý mladík, který pozoroval celé dění, který byl vyslán APA, se přeslechl, když Elisabeth řekla, že Euroislám je zbožné přání (v němčině to zní takto: Euro-Islam ist Scheiße X Euro-Islam ist Wunschdenken) - takže nelze přeslechnout a udělat chybu, noviny uvádějí lež.

Elisabeth S. Wolffová iniciovala obvinění proti novinám, které tuto lež otiskly.

Více zde: http://gatesofvienna.blogspot.com/2011/01/elisabeths-voice-phase-two.html

překlad Wendy Dnes