EU se postaví na obranu utlačovaných křesťanů
Autor: -bj- | Publikováno: 02.02.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Na pondělní schůzce ministrů zahraničí EU byla kromě hlavního tématu – revoluce v arabských zemích projednávána i společná výzva Francie, Itálie, Polska a Maďarska k obraně pronásledovaných křesťanů.

 

Na pondělní schůzce ministrů zahraničí EU byla kromě hlavního tématu – revoluce v arabských zemích projednávána i společná výzva Francie, Itálie, Polska a Maďarska k obraně pronásledovaných křesťanů. Jak uvedla francouzská ministryně zahraničí Michéle Alliot-Marie výzva byla předestřena ve všeobecné formulaci na ochranu svobody náboženských vyznání – nejen křesťanských – všude ve světě. EU by se tak napříště měla na mezinárodní úrovni důstojně přiznávat k vznešené hodnotě náboženské svobody. Neznamená to však, že by se EU chtěla vměšovat do zákonodárství jiných zemí, ale apelovat a konzultovat možnosti, aby právní ochrana jednoho náboženství nebyla uplatňována utlačováním ostatních menšinových.

Zdroj:

http://www.diplomatie.gouv.fr/fr/ministere_817/ministre-etat-les-ministres_818/michele-alliot-marie_20431/presse-media_20436/entretien-michele-alliot-marie-avec-croix-paris-31.01.11_89334.html

http://www.la-croix.com/La-liberte-religieuse-concerne-toutes-les-minorites/article/2453509/4078