Sarkozyho strana nasazuje do volebního boje protiimigrantské zbraně
Autor: -bj- | Publikováno: 21.01.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Střet kultur v multikuturních zemích západní Evropy má již jasné kontury a dostává se na pořad dne největších politických stran jako klíčové téma. Politiku a volby dnes určuje a rozhoduje jediné kardinální téma – imigrace a islamizace.

Střet kultur v multikuturních zemích západní Evropy má  již jasné kontury a dostává se na pořad dne největších politických stran jako klíčové téma. Politiku a volby dnes určuje a rozhoduje jediné kardinální téma – imigrace a islamizace.

S úbytkem voličů a jejich přechodem k patriotistické Národní frontě vedené marine Le Penovou nasazuje i Sarkozyho strana UMP (Svaz lidového hnutí) do politického boje protiimigrantské a proti-islamizační zbraně. Není to o tom, že bychom si nechali Národní frontou vnutit (protiimigrační a protiislamizační téma), ale shledali jsme, že náboženská otázka (islamizace) je všudypřítomná (!!!), konsatoval generální sekretář UMP Jean-Francois Copé.

Představitel Národní fronty Aliot vyjádřil uspokojení nad tím, že se téma z pravicově-extrémistického spektra stává legitimním ústředním mainstreamovým tématem, nicméně prohlásil, že Národní fronta v něm má před UMP velký náskok.

A Socialisti (PS), aby nezůstali pozadu, kritizovali UMP i Národní frontu, že pod rouškou prosazování zásady nenáboženskosti (laicité) Francouzské republiky v zemi šíří klima islámofobie, a že rovněž oni, Socialisti, ještě ukáží, co nenáboženskost znamená pro ně.
A tak je ve Francii co sledovat a na co se těšit. Nicméně zřejmě ani to nestojí českým médiím za řeč. A asi zase jednou uvidíme, za koho své Čecháčky mají. Inu zatím se zdá, že za nikoho chytrého.
 

zdroje:
http://derstandard.at/1293371124114/Sarkozy-will-mit-Islamthema-punkten
http://news.orf.at/stories/2037469/
http://www.lefigaro.fr/politique/2011/01/17/01002-20110117ARTFIG00683-debats-a-l-ump-sarkozy-fixe-les-regles.php
http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/626832/Sarkozy-macht-Islam-zum-zentralen-Wahlkampfthema
http://www.europe1.fr/Politique/Cope-reorganise-la-prospective-de-l-UMP-377105/
http://www.reconquista-europa.com/showthread.php/57155-Sarkozy-will-mit-Islamthema-punkten?p=200198#post200198