Z deníčku Soničky: Fetiš bledé tváře
Autor: Wendy Dnes | Publikováno: 16.01.2011 | Rubrika: Islám
Ilustrace
Můj milý deníčku, opět na mě útočí nějaké české konvertitky, které nikdy nevytáhly paty z Česka. Přitom já vím o muslimech víc než ony.

Můj milý deníčku, opět na mě útočí nějaké české konvertitky, které nikdy nevytáhly paty z Česka. Přitom já vím o muslimech víc než ony.

Kdybych nebyla bývala poznala život v Dubaji, kam mi sponzoroval letenku známý mého známého, neochutnala bych arabskou smetánku, a nestala bych se muslimkou. Jsem stále svobodná, šťastná, emancipovaná žena, podnikám a žádný muž mi nic nenařizuje, nechápu, proč jsou lidi ke mě tak negativní, pořád jsem to já, jenom jsem z katoličky přešla na muslimku, prostě je to praktičtější. To snad chápe každé malé dítě. A Korán je stejně opsaný ze Starého zákona a ten je zase opsaný z Tóry nebo Talmudu. Takže je to stejné náboženství, jeden Bůh, akorát ten islám je praktičtější.

Teď je Ramadán, a tak půstuji, což mi dává víc času na psaní. Ramadán ale není povinný. Taky nevěřte všem pomlouvačům, že muslimové půst nedrží nebo že po západu slunce si cpou pupíky. Ale já jsem nikdy nic takového nikde neviděla, tak to nemůže být pravda.

Češi jsou sice xenofobní prasata, která souloží všude možně, každý s každým, beztrestně, ale někdy se jim nedivím, že nemají rádi islám, protože když na ulici potkáte ty vyblité vymyté mozky, které dřív byly českými holkami, pak se daly na islám kvůli arabskému manželovi, tak je to zoufalá ukázka muslimek. Jsou pak papežtější než papež. Většinou jsou to vybledlé ženy, bez nalíčení a věčně těhotné. Chápu, že jsou pak frustrované, já jsem se také na mateřské nudila a málem jsem se zbláznila, ale ony mají navíc arabského manžela, který jim nedovolí nic a ony jsou tak doma ve vězení a píší mi pak nenávistné emaily, závidí mi. Já totiž měla možnost konvertovat bez přítěže a outěžku.

Lidé se mě často ptají, jak jsem konvertovala. Inu, povím vám to. Pozorovala jsem chování tuniských rodin a jejich synů gigolů, egyptské studentky v Česku a pak bohaté rodiny v Zálivu. Jejich systém je tak praktický a tak užitečný, žena je brána jako vyšší bytost a je v islámu ceněna a je velitelkou všeho, tak proč ne, řekla jsem si. A tak jsem nasedla do auta, ne 4×4, ale osobního, a jela do mešity. Tam jsem řekla formulku a imám mě poplácal po rameni a řekl „Budeš dobrá sestra, dobrá muslimko, Sonio.“ A bylo to. Tak jsem konvertovala. Jsem šťastná, že jsem muslim. Hijáb ale vždy nenosím, respektuji české kulturní tradice, vážím si svojí rodné země a jejich lidí.

České konvertitky si myslí, že je důležité nosit hijab, ale není. Islám není o kusu hadru, ale o víře v srdci. Já hijab nosím moc ráda. V práci hijab nosit nemohu, jak by se na v mé velkofirmě, velkoobchodu dívali, kdyby zjistili, že jsem přišla na jednání v šátku? Je škoda, že jsou Češi tak negativní a nedovolí mi nosit hijab.

Hijab je populární mezi konvertitkami, které ho nosí povinně a dobrovolně. Vypadají pak jak strašidla, nenamalované, zakomplexované. Není divu, že je lidé vnímají negativně. Vždycky mě naštve, jak se ty konvertitky chovají. Doma je vězní arabský muž a pak si to chudinky vybíjejí na ostatních, kážou jim, jak mají žít a co mají dělat.

Prostě si udělaly z islámu fetiš a žárlí na můj multikulturní a bohatý život. Některé konvertitky mě dokonce poučují, jak má islám vypadat a co je vlastně pilíř víry. Takže nakonec chápu ty Čechy, kterým vadí, když někdo pořád vykládá, jaký islám je a jak se co má dělat. Islám není vězení a souhrn pravidel a zákazů, islám je víra. V islámu najdete spoustu pravidel, podle kterých žít a to je praktické pro život i užitečné a bezpečnější než bez.

Zatím se, deníčku loučím, letím do Ajman.

Sonička

Diazepamová v.r.

August, den nevím, rok je pořád stejný

Upozornění pro čtenáře, kteří neznají Deníček Soničky Diazepamové, tento text je pouze parodie, přečtěte si originální myšlenky paní, která inspiraci poskytla tato žena