Novinka: Ortopedický modlitební kobereček
Autor: -bj- | Publikováno: 23.11.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Tak nad dárkem k Vánocům by se asi váš muslimský šéf sice trochu ošíval, ale třeba k některé jiné příležitosti by tu typ přece jen byl: nový ortopedický modlitební kobereček. Tuto novinku nabízí tkalcovna koberců Turgaye Yenerera v německém Karlsruhe. A jde na dračku.

Tak nad dárkem k Vánocům by se asi váš muslimský šéf sice trochu ošíval, ale třeba k některé jiné příležitosti by tu typ přece jen byl: nový ortopedický modlitební kobereček. Tuto novinku nabízí tkalcovna koberců Turgaye Yenerera v německém Karlsruhe. A jde na dračku.

Podnikatel Yenerer označuje svůj nový vynález s vloženou vícekomponentní polyuretanovou pěnou za revoluční. Kolena na něm spočívají větší plochou, a tlak na styčná místa je tudíž nižší a klek příjemnější a méně namáhavý. Kobereček je vyvinut za asistence islámských učenců a tudíž halal, a pořídit jej lze již 69 €.
 
Islámské modlitební koberečky budou napříště zřejmě tvořit samozřejmou součást vybavení parlamentů, ministerstev, škol a všech významných veřejných budov v EU, a tak se tkalcovnám blýská na časy. Přirozeně, že VIP hostům nenabídnete nějaký ošuntělý peršan.

zdroje:
http://www.welt.de/vermischtes/kurioses/article10731838/Der-erste-knieschonende-Gebetsteppich-fuer-Muslime.html
http://www.evangelisch.de/themen/religion/bequemer-beten-teppich-f%C3%BCr-muslimische-senioren25373
http://www.express.de/ratgeber/gesundheit/unternehmer-erfindet-orthopaedischen-gebetsteppich/-/2490/1130810/-/index.html