Sarrazin: Vyhazovači hrozí vyhazov
Autor: -bj- | Publikováno: 10.11.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
„Spíše odejde ze strany (SPD) šéf Gabriel nežli já“, okomentoval zahájení vylučovacího procesu ohledně své osoby Thilo Sarrazin. Předseda socialistů Sigmar Gabriel totiž před několika měsíci spolu s některými vedoucími funkcionáři navrhl Sarrazinovo vyloučení za jeho veřejně prezentované názory na imigraci a islamizaci. Nechali si dokonce vypracovat znalecký posudek, zda lze Sarrazinovy výroky onálepkovat jako rasistické.

„Spíše odejde ze strany (SPD) šéf Gabriel nežli já“, okomentoval zahájení vylučovacího procesu ohledně své osoby Thilo Sarrazin. Předseda socialistů Sigmar Gabriel totiž před několika měsíci spolu s některými vedoucími funkcionáři navrhl Sarrazinovo vyloučení za jeho veřejně prezentované názory na imigraci a islamizaci. Nechali si dokonce vypracovat znalecký posudek, zda lze Sarrazinovy výroky onálepkovat jako rasistické.

Bývalý spolkový bankéř, který je členem SPD více než 30 let, se ze strany nedá jen tak vyštípat. Stojí za ním totiž značná část řadových členů. Na adresu vylučovacích stranických aktivistů uvedl, že se „někteří přechytřelí funkcionáři stali slaboduchými oportunisty“.

zdroje:
http://www.welt.de/politik/deutschland/article10748538/Eher-verlaesst-ein-Sigmar-Gabriel-die-SPD-als-ich.html
http://www.pi-news.org/2010/08/sigmar-gabriel-to-examin-sarrazin-book/
http://www.mittelstandcafe.de/stern-de-sarrazin-wettert-gegen-spd-fuehrung-eher-verlaesst-ein-sigmar-gabriel-die-spd-als-ich-289621.html
http://www.n-tv.de/politik/SPD-startet-Sarrazin-Ausschluss-article1849816.html