Wildersovské demonstrace: Amsterdamský magistrát přešlapuje namístě
Autor: -bj- | Publikováno: 27.10.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Amsterdamský magistrát nervózně přešlapuje na místě. Stále není jasné, zda nezakáže již povolenou demonstraci na podporu protiislamizačního politika Geerta Wilderse ohlášenou na 31. října Anglickou obrannou ligou. Liga (English Defence League) je nejrychleji rostoucím pravicovým hnutím v Evropě od nástupu fašismu.

Amsterdamský magistrát nervózně přešlapuje na místě. Stále není jasné, zda nezakáže již povolenou demonstraci na podporu protiislamizačního politika Geerta Wilderse ohlášenou na 31. října Anglickou obrannou ligou. Liga (English Defence League) je nejrychleji rostoucím pravicovým hnutím v Evropě od nástupu fašismu.

Amsterdamský magistrát nyní zvažuje demonstraci Ligy zakázat, neboť pro/imigrantské a pozitivně rasistické organizace svolaly na stejný den protidemonstraci, a magistrát se obává násilností. Kultivovaný a spíše subtilní Wilders sám se od extrémně-pravicové demonstrace na svou podporu distancoval.

zdroje:
http://www.dutchnews.nl/news/archives/2010/10/amsterdam_considers_banning_pr.php
http://antifaamsterdam.wordpress.com/2010/10/15/press-release-amsterdam-anti-fascists-call-out-for-resistance-against-pro-wilders-edl-demonstration/