Bavorský ministr zdravotnictví navrhuje zákaz burek v Německu
Autor: Martin Horák | Publikováno: 27.09.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
V Německu se, na rozdíl od Francie, zatím zdálo, že zákaz burek nikdo ze známých politiků nepodporuje. Ale zřejmě se to začíná měnit.

V Německu se, na rozdíl od Francie, zatím zdálo, že zákaz burek nikdo ze známých politiků nepodporuje. Ale zřejmě se to začíná měnit.

Nedávno se pro tento zákaz vyslovila europoslankyně za FDP Silvana Koch-Mehrin a nyní v rozhovoru pro Mnichovský Merkur podpořil tuto myšlenku bavorský ministr zdravotnictví Markus Söder. Ostře kritizoval ministra vnitra za CSU de Maiziera za jeho volání po větší otevřenosti a toleranci vůči imigrantům. Doslova řekl: „Problém s integrací neleží na straně Němců. K integraci patří to, že si přistěhovalci osvojí zdejší hodnoty, zvyky a mravy a naučí se německy.“ a „Byl by to (zákaz burek) důležitý signál, konec konců burka není právě znakem vůle k integraci.“

Zdroj v NJ: http://www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,718604,00.html

Poznámka MH: Jeden by řekl, že pan Söder říká samé samozřejmosti. Nicméně v dnešní Evropě, duchovně i mravně upadlé a nemarxistickou politickou korektností natolik zaneřáděné, že podporovat zlo je ctnost („tolerance“), zatímco říkat pravdu je nectnost (vzbuzování nenávisti), bylo třeba k výše uvedeným výrokům asi nemalé odvahy. Bravo, pane Södere!