Norsko: Muslimské rodiny si vyhlásily válku v sousedství, kvůli islámskému šátku
Autor: Odjinud | Publikováno: 14.08.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Drammen - Norská policie již opakovaně zasahovala v sousedské roztržce mezi rodinami šiítských a sunnitských muslimů, které se vzájemně napadají kvůli tomu, zda jejich dcery mají být na veřejnosti zahaleny hidžábem.

Drammen  - Norská policie již opakovaně zasahovala v sousedské roztržce mezi rodinami šiítských a sunnitských muslimů, které se vzájemně napadají kvůli tomu, zda jejich dcery mají být na veřejnosti zahaleny hidžábem.

Policie v norském Drammen v uplynulých dvou týdnech už dvakrát zasahovala v sousedské roztržce ohledně nošení hidžábu.

První rodina jsou kurdsko-íránštá sunnité. Žijí v Norsku již devět let. Jejich dcera nenosí hidžáb. Druhá rodina jsou iráčtí šítové a jejich dcery na veřejnosti vždy nosí hidžáb. Tato skutečnost vede k roztržkám mezi sousedy, které zašly tak daleko, že je opakovaně přivolávána policie.

Když byla policie přivolána poprvé, situaci se podařilo uklidnit.  Podruhé již bylo jedno dítě převezeno na pohotovost s drobnými poraněními. Děti v obou rodinách uvedly, že se těch druhých bojí a proto si na společném dvoře hrají co nejméně.

Děti ale chodí do společné školy. Učitele pro deník Drammens Tidende uvedli, že si zatím nevšimli žádných sporů mezi dětmi, které hidžáb nosí a těmi, co hidžáb nenosí. Pokud by ale spory nastaly, budou je prý řešit jako každé jiné problémy.

zdroj: Drammens Tidende

www.mediaoislamu.cz