Protiimigrantské tažení Sarkozyho si získává masívní podporu Francouzů
Autor: -bj- | Publikováno: 13.08.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Zešílel snad prezident Sarkozy a všichni Francouzi s ním? Jak to, že po léta k imigraci benevolentní a multikulturní Francie najednou srší nejbřitčejšími výroky a vyhlášeními bezpečnostních opatření proti kriminalitě imigrantů v celé Evropě jakoby se přistěhovalci stali úhlavním nepřítelem společnosti a státu? Do té míry, že se unijní scéna obává, aby nedošlo k ztotožňování kriminality s cizineckými Francouzi paušálně.

Zešílel snad prezident Sarkozy a všichni Francouzi s ním? Jak to, že po léta k imigraci benevolentní a multikulturní Francie najednou srší nejbřitčejšími výroky a vyhlášeními bezpečnostních opatření proti kriminalitě imigrantů v celé Evropě jakoby se přistěhovalci stali úhlavním nepřítelem společnosti a státu? Do té míry, že se unijní scéna obává, aby nedošlo k ztotožňování kriminality s cizineckými Francouzi paušálně. V jednom má levice pravdu, kterou by dříve sotvakdy vyslovila: imigrační politika TOTÁLNĚ ZKRACHOVALA. Socialisté dodávají, že Sarkozyho politika, aby věc náhodou nešla za nimi. Sarkozy však politickou kariéru udělal právě na rázném přístupu k pouliční přistěhovalecké kriminalitě, a imigrační politika není zdaleka jeho dítě.

Kalich trpělivosti se zločinností páchanou lidmi přistěhovaleckého původu ve Francii přetekl v polovině minulého měsíce. Na několika místech v zemi došlo k pouličním cizineckým běsněním, kdy již byli zasahující policisté napadáni přímo střelnými zbraněmi, vypsána odměna na jejich hlavu a připravovány de facto teroristické atentáty na bezpečnostní představitele státní moci. Sarkozy na místě událostí – v Grenoblu na konci července - vyhlásil nebývale příkře tvrdá opatření proti cizinecké zločinnosti.

To rozvášnilo nejen vnitropolickou scénu, ale i masy obyčejných občanů po celé Francii. Levice v čele se socialisty (PS) v odezvě tak nepříčetně kritizuje prezidenta a vládnoucí UMP, že je to již všeobecně považováno za hranicí lidské slušnosti a politické korektnosti. A stává se jí to osudným. Když prezidenta a UMP obvinili z nacionálního extrémismu, protirepublikových postojů a skrze časopis Marianne mu nadali do extrémistického hejska, ejhle, prezidentovi progresívně stoupla podpora občanů a strana UMP (v hlavní prázdninové-okurkové sezóně!) zaznamenala nebývalý nárůst členů. Jen tak dál, pochvaloval si sekretář strany UMP Meslot na adresu nejapných socialistů.

Obyčejní lidé prostě vnímají, že socialisté prezidenta podpásově napadají za spravedlivou a společensky i státotvorně zásadní věc – obnovní občanské bezpečnosti a veřejného pořádku v zemi, které – ať si nejrůznější poličtí a sociologičtí teoretici lámou hlavu proč – přímo existenciálně torpédují a rozvracejí imigranti (v drtivé většině z islámských zemí), a to násilnými akcemi a nyní již nepokrytě i ozbrojenými útoky proti autoritativním a silovým složkám státu.

Voličské spektrum se tak zákonitě přechází do pravicového ba i vyhraněně pravicového tábora. Levice prostě na tuto kardinální bezpečnostní výzvu doby zatím prostě nemá ani důvtip ani seriozní odpověď. A bez ideologického vystřízlivění ji ani mít nebude. Tato dějinná doba ji obnažila, včetně její hanby.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj