Ohrožuje Islámská škola ústavní práva a demokracii?
Autor: -bj- | Publikováno: 11.08.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Dolnosaská kotrarozvědka nyní pečlivě monitoruje aktivity islámské školy, která se hodlá etablovat v Monchengladbachu. Zastupitelstvo města již pozastavilo stavební povolení na renovaci její budovy. Podle kontrarozvědky – Úřadu na ochranu ústavy, škola hodlá vyučovat právě fundamentalistický salafistický islám.

Masové přistěhovalectví do Evropy již dávno není ani politiky ani médii vykreslováno jen v idealisticky růžových barvách. Naopak, politická rétorika, ale i postup bezpečnostních složek se vůči imigrantům napříč celou západní Evropou v poslední době značně přiostřuje. Je to dáno především stupňujícími se hrozbami a riziky pro vnitřní bezpečnost státu, které přistěhovalectví, zejména z islámských zemí, s sebou mj. také přináší. Jedním z vysoce obávaných aspektů je fundamentalistická islámistická ideologie tzv. salafismus, která stála u zrodu většiny teroristických útoků proti západnímu zřízení.

Dolnosaská kotrarozvědka nyní pečlivě monitoruje aktivity islámské školy, která se hodlá etablovat v Monchengladbachu. Zastupitelstvo města již pozastavilo stavební povolení na renovaci její budovy. Podle kontrarozvědky – Úřadu na ochranu ústavy, škola hodlá vyučovat právě fundamentalistický salafistický islám, který konfrontuje základní západní hodnoty, jako jsou demokratické zřízení, rovnost mužů a žen aj. Podle zjištěných poznatků je škola údajně zaměřena na získávání německých adeptů, kterým chce vštěpovat vysoce brizantně radikální formu islámu.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj