Městská rada ve Staffordu radí školám zrušit během Ramadánu hodiny plavání
Autor: Odjinud | Publikováno: 06.08.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Stoke-On-Trent: Městská rada v britském hrabství Staffordshire rozhodla, že školy nesmějí pořádat hodiny plavání během islámského svátku Ramadán, aby muslimské děti nepolykaly vodu. Další doporučení následují.

Stoke-On-Trent: Městská rada v britském hrabství Staffordshire rozhodla, že školy nesmějí pořádat hodiny plavání během islámského svátku Ramadán, aby muslimské děti nepolykaly vodu. Další doporučení následují.

Městská rada města Stoke-On-Trent vydala jedenáctistránkového průvodce pro školy, který radí jak zacházet s muslimskými dětmi během islámského postního svátku Ramadán, který se bude konat v září a bude trvat 30 dní.

Brožura říká, že plavání je sice přijatelné, ale hrozí tam riziko, že by se malý muslim mohl napít vody z bazénu. Během Ramadánu ale přes den muslimové jíst, ani pít, nemohou. Brožura zároveň požaduje dočasné zrušení sexuální výchovy, protože během Ramadánu mají muslimové zakázané jakékoliv sexuální aktivity. S ohledem na to, že muslimové během Ramadánu v noci nespí, ale jedí a slaví, je školám doporučeno zohlednit školní rozvrh s ohledem na to, že muslimští žáci budou nevyspaní a budou mít přes den horší koncentraci.

„Cílem je zamezit tomu, aby se muslimové cítili ve škole ustrkovaní kvůli svému náboženskému přesvědčení“, uvedli radní. Městká rada dokument sestavila na základě informací od Muslimské britské rady (MCB), která zastřešuje na 500 islámských organizací ve Velké Británii.

Brožuru kritizoval prezident Národní sekularizované společnosti Terry Sanderson, který uvedl, že pokyny jsou postavené na hlavu. „Samozřejmě by mělo být muslimům umožněno omluvit se ve škole z činností, kterých se účastnit nechtějí, ale ta nařízení by se neměla vztahovat na všechny žáky ve škole.“

„Je naprosto špatně, že každý ve škole by měl být tlačen k tomu, aby se přizpůsoboval islámskému právu šaría, ikdyž není muslim. Přeorganizovat celé školní osnovy jen kvůli tomu, aby se vyhovělo náboženským potřebám několika jednotlivců je naprosto postavené na hlavu“.

zdroj: BBC

www.mediaoislamu.cz