Fekterová: „Žádné imigrantské nedouky z Vidlákova nepotřebujeme!“
Autor: -bj- | Publikováno: 03.08.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Reagovala tak na návrh zavedení rakouských červeno-bílo-červených karet, které by pracovavší imigranty, ale zejména kvalifikované, opravňovaly k pobytu v zemi. Stále více je jasné, že živelnou imigrační politiku je zapotřebí regulovat.

V souvislosti s prohlubující se propastí mezi imigrační politikou vnucovanou Bruselem, na které si přihřívá svou polívčičku pár výstředně levicových stran, a stupňujícím se znepokojením evropské veřejnosti, prakticky všechna ministerstva vnitra bijí na poplach a posilují bezpečnostní opatření.

Rakouská ministryně vnitra Fekterová to minulý týden vyjádřila jasnými slovy: „Žádné (imigrantské) nevzdělance z Vidlákova nepotřebujeme!“

Reagovala tak na návrh zavedení rakouských červeno-bílo-červených karet, které by pracovavší imigranty, ale zejména kvalifikované, opravňovaly k pobytu v zemi. Stále více je jasné, že živelnou imigrační politiku je zapotřebí regulovat. Ministryně nyní rovněž vyhlásila tažení proti imigrantům zneužívajícím azylovou proceduru. Jako další z opatření navrhla, aby se žadatelé o azyl museli zdržovat na jednom místě a neměli možnost mirnix tirnix se potulovat po Rakousku, s čímž namnoze spojují nejrůznější trestnou činnost. Imigranti by napříště měli skutečně vykazovat, že hodlají být řádnými rakouskými občany.

Sociální demokraté jsou o lidoveckých (ÖVP) požadavcích Fekterové ochotni jednat výměnou za prosazení svého návrhu zřídit Imigrační úřad. Fekterová již naznačila, že pokud by tento úřad byl začleněn do struktury podléhající jejímu ministerstvu (vnitra), bylo by lze o takovémto nárůstu státního aparátu uvažovat.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj