Poliklinika v Leerdamu odstranila obraz s prasetem, urážel muslimy
Autor: Odjinud | Publikováno: 31.07.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Nemocnice odstranila obraz znázorňující prase muslimskému pacientovi, který podal stížnost, že prase na obrázku uráží jeho náboženské cítění. Mluvčí polikliniky v Leerdamu uvedl, že obrazy mají pacientům pobyt spříjemnit a nemají dělat problémy. Řekl, že nemocnice obraz odstranila na základě stížnosti muslimského pacienta, který podal stížnost, že prase na obrázku uráží jeho náboženské cítění.

Nemocnice odstranila obraz znázorňující prase muslimskému pacientovi, který podal stížnost, že prase na obrázku uráží jeho náboženské cítění.

Mluvčí polikliniky v Leerdamu uvedl, že obrazy mají pacientům pobyt spříjemnit a nemají dělat problémy. Řekl, že nemocnice obraz odstranila na základě stížnosti muslimského pacienta, který podal stížnost, že prase na obrázku uráží jeho náboženské cítění.

Kauza vyvolala spory i v muslimské komunitě. Habib El Kaddaoui z Holandsko-marocké aliance postup nemocnice kritizuje. Uvedl, že většinu muslimů obraz neuráží. Prohlásil, že odstranění obrazu jménem všech muslimů není dobré, neboť obraz vadí jen ultraortodoxním muslimům.

Navzdory tomu klinika o navrácení obrazu na původní místo neuvažuje.

zdroj: Elsevier

www.mediaoislamu.cz