Geert Wilders navržen na Cenu svobody projevu
Autor: Martin Horák | Publikováno: 29.07.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Holandský europoslanec za Stranu svobody Barry Madlener navrhl předsedu své strany jako kandidáta na Sacharovovu cenu. Tato cena, pojmenovaná po sovětském disidentovi Andreji Sacharovovi, je udělována každoročně evropským parlamentem jednotlivcům a organizacím, které významně přispěly ke svobodě slova.

Holandský europoslanec za Stranu svobody Barry Madlener navrhl předsedu své strany jako kandidáta na Sacharovovu cenu.

Tato cena, pojmenovaná po sovětském disidentovi Andreji Sacharovovi, je udělována každoročně evropským parlamentem jednotlivcům a organizacím, které významně přispěly ke svobodě slova.

Pan Wilders čelí momentálně pouze odloženému procesu, ve kterém je žalován za podněcování k diskriminaci muslimů za jeho poznámky v tisku a krátký film Fitna. „Je skandální, že někdo v Evropě může být pronásledován za obranu základního práva jako je právo na svobodu projevu,“ říká k tomu pan Madlener.

Nyní se pan Madlener snaží sehnat 40 podpisů europoslanců, které jsou podmínkou nominace (Ty, co rádi píší dopisy, upozorňuji, že toto je dobrý důvod pro korespondenci s našimi europoslanci – poznámka překladatele). Vítěz bude vybrán vůdci stran v evropském parlamentu.

Z angličtiny přeložil Martin Horák, zdroj