EU financuje aktivity popírající barbarské zločiny osmanských muslimů v Bulharsku!
Autor: Michal Poláček | Publikováno: 15.09.2021 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace
"Do města jsme dorazili tři měsíce po události. Náměstí lemuje kůl na který byl nabodnut starosta, v místní škole pořád leží kostry dětí, tam kde byly utlučeny, v šatech, mašlích. Ve vypáleném kostele, Sveta Nedelya, jsme počet rozkládajících se těl odhadli asi na jeden tisíc, jsou nedbale překryta vrstvou bláta ze kterého všude trčí končetiny. Stovky Mrtvol u vodního mlýna nasály vlhkost a nafoukly se. Pro hnilobu je v širokém okolí nedýchatelno..."ALE obětí Batáku přeci jen neřekly své poslední slovo. Je rok 2007 a Evropská Unie dotuje akci Univerzity v Berlíně. Jmenuje se: Feindbild Islam – Geschichte und Gegenwart antiislamischer Stereotype in Bulgarien am Beispiel des Mythos vom Massaker in Batak. "Obraz islamofóbních stereotypů v bulharské minulosti a přítomnosti, na příkladu mýtu o masakru v Batáku." Unijní aktivisté, Ulf Brunnbauer a Martina Baleva budou tvrdit, že se nejedná o překrucování dějin, ale o projev jejich akademické svobody...

Jakou hodnotu má pro vás PRAVDA? Dost vysokou aby jste za ni platili? Rozpoutali válku? Nedávno jsem psal jak je multikulturalizmus sexy, když jste mladí jako Britové v Indii. Při kácení lesa prostě občas létají třísky. Babylónskou věž ale stavějí i zkušenější spojenci Britů proti medvědovi. Osmani.
 
Je rok 1876. Americký diplomat Eugene Schuyler je pověřen vyšetřením pravdy. Romantizmus a národní buditelství dorazilo na Balkán a nejvyšší kruhy za mořem jsou znepokojeny fantaskními příběhy o horách lebek a masových hrobech tak hlubokých, že skryjí vlak. Společnost panu Schuylerovi dělá německý novinář Karl Scheider, americký novinář MacGahan, sekretář ruské ambasády Tsereteli a tlumočník Dimitrov. Co spatří v bulharském Batáku předčí jejich očekávání. Srpen 1876.
 
"Do města jsme dorazili tři měsíce po události. Náměstí lemuje kůl na který byl nabodnut starosta, v místní škole pořád leží kostry dětí, tam kde byly utlučeny, v šatech, mašlích. Ve vypáleném kostele, Sveta Nedelya, jsme počet rozkládajících se těl odhadli asi na jeden tisíc, jsou nedbale překryta vrstvou bláta ze kterého všude trčí končetiny. Stovky Mrtvol u vodního mlýna nasály vlhkost a nafoukly se. Pro hnilobu je v širokém okolí nedýchatelno..."
 
"...od mé návštěvy pověřil guvernér (mutessarif) milicionáře (bašibozuk), aby se zbavili ostatků a zabránili tak šíření chorob v regionu. Ahmed Aga, velitel milicionářů, kteří vyhladili město, byl povýšen na kapitána (juz-baši). Počet obětí nejde určit, někde mezi pěti a patnácti tisíci."
Vypukne mezinárodní krize. Zejména Britové jsou nervózní, na obzoru vidí kouř z ruské lokomotivy ježící se bajonety. Říjen 1876. Pan Baring, ambasador jejího veličenstva, do Londýna posílá depeši: "Tisk má fotky z Batáku už dva měsíce a turečtí vyšetřovatelé konstatovali, že neví zda se na místě stal nějaký zločin."
 
Dochovaly se i výpovědi očitých svědků. Například Bosilky, snachy starosty, Trendafila Kerelova. Popisuje jak její tchán na žádost milicionářů od všech obyvatel nejdříve vybral zbraně a ostré nástroje. Zbraně si od něj vzali, svlékli ho, vydloubli mu oči a Ahmed Aga poručil: "Šišak aor." Napíchnout. Pak rozdělali oheň, Kerelov měl žít ještě půl hodiny.
 
Bosilka přežila. Zabili jí jen batole. Přitom neukazovala na etnické Turky, ale na takzv. Pomaky. Bulhary, co konvertovali k islámu.
 
Je 4. dubna 1877 a ruská lokomotiva se skutečně dá do pohybu. Tentokrát Osmanům nikdo na pomoc nespěchá. Zastaví se jen dvacet kilometrů od Istanbulu (Cařihradu) a Bulhaři získají po pěti stech letech multikulturního obohacení zpět svou státnost.
 
ALE obětí Batáku přeci jen neřekly své poslední slovo. Je rok 2007 a Evropská Unie dotuje akci Univerzity v Berlíně. Jmenuje se: Feindbild Islam – Geschichte und Gegenwart antiislamischer Stereotype in Bulgarien am Beispiel des Mythos vom Massaker in Batak. "Obraz islamofóbních stereotypů v bulharské minulosti a přítomnosti, na příkladu mýtu o masakru v Batáku." Unijní aktivisté, Ulf Brunnbauer a Martina Baleva budou tvrdit, že se nejedná o překrucování dějin, ale o projev jejich akademické svobody...
 

Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost!

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!