Seznamzpravy.cz byly usvědčeny ze šířeni lži a desinformace o političce Haně Lipovské a musely se omluvit!
Autor: Hana Lipovská | Publikováno: 24.08.2021 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace
V pondělí jsem zmínila "desinformaci", "hoax" anebo prostě postaru nepravdu, lež či hloupost uvedenou v článku, který zveřejnil server Seznam Zprávy."Aktualizace: V článku jsme opravili nesprávnou informaci, že Tomáš Vandas kandiduje za Volný blok." Děkuji za to. Horší je, když podobně neprofesionálně pracuje veřejnoprávní médium - v tomto případě ČTK. Ta v článku "Úřady potvrdily kandidátky do voleb všem 22 přihlášeným uskupením" jednak opakuje nepravdivou informaci o společné kandidátce s DSSS, druhak zcela nesmyslně vydává VOLNÝ Blok za nástupnickou stranu Bloku proti islamizaci. Ověřit si, že se jedná o chybu, trvá na webu Ministerstva vnitra dvě minuty.

V pondělí jsem zmínila "desinformaci", "hoax" anebo prostě postaru nepravdu, lež či hloupost uvedenou v článku, který zveřejnil server Seznam Zprávy.  Ten mj. uváděl:
"[Hana Lipovská] v letošních volbách do Poslanecké sněmovny kandiduje za Volný blok, na kandidátce kterého je i Tomáš Vandas, šéf extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti.“
Vážím si toho, že autor po mém upozornění nepravdu o údajné kandidatuře Tomáše Vandase na kandidátce Volného Bloku opravil a dokonce zcela správně doplnil erratum ve znění:
"Aktualizace: V článku jsme opravili nesprávnou informaci, že Tomáš Vandas kandiduje za Volný blok."
Děkuji za to. 
 
Horší je, když podobně neprofesionálně pracuje veřejnoprávní médium - v tomto případě ČTK.
Ta v článku "Úřady potvrdily kandidátky do voleb všem 22 přihlášeným uskupením" jednak opakuje nepravdivou informaci o společné kandidátce s DSSS,  druhak zcela nesmyslně vydává VOLNÝ Blok za nástupnickou stranu Bloku proti islamizaci.  Ověřit si, že se jedná o chybu, trvá na webu Ministerstva vnitra dvě minuty.
 
 
ČTK přirozeně byla upozorněna a předpokládám, že chybu opraví, nicméně neprofesionální jednání veřejnoprávní agentury dává vzniknout pochybnostem, zda je hlavním úkolem médií ještě pořád informovat - nebo už jen desinformovat.
 

Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost!

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!