Bůh pouštních lupičů zřejmě umí pouze arabsky aneb Evropa s USA se stále nepoučili
Autor: Juraj Polacek | Publikováno: 18.08.2021 | Rubrika: Glosy
Ilustrace
Štěstí se k nám obrátilo k zády a poddaní Ahury Mazdy teď s mečem na krku konvertují k Alláhu Akbar. Modlí se pětkrát denně arabsky, protože Bůh pouštních lupičů zřejmě umí pouze arabsky. Radím ti, kalife, vrať se do své pouště. A vyvaruj se zločinů na mých lidech, městech a dcerách. My Peršané umíme odpouštět. Ale drž se od nás dál, vaše víra je hrozná a vaše činy hodné zvířat. - Jazdkart III. poslední Šáhansháh Sasánovské říše, odpovídá na výzvu kalifa ke konverzi k islámu. Na té afgánské anabázi shledávám nejsmutnější, že se u nás v ČR nikdo nepoučil.

"Je podivné, že se nazýváš kalifem muslimů, ale tupý jsi jako všichni pouštní Arabové. My Peršané ctíme Dobré myšlenky, Dobrá slova a Dobré skutky. Tvoji předkové jedli hady a pohřbívali vlastní dcery zaživa. Arabové, nemáte úcty k živým bytostem, živíte se jako lupiči, unášíte děti, přepadáváte města...
 
Štěstí se k nám obrátilo k zády a poddaní Ahury Mazdy teď s mečem na krku konvertují k Alláhu Akbar. Modlí se pětkrát denně arabsky, protože Bůh pouštních lupičů zřejmě umí pouze arabsky. Radím ti, kalife, vrať se do své pouště. A vyvaruj se zločinů na mých lidech, městech a dcerách. My Peršané umíme odpouštět. Ale drž se od nás dál, vaše víra je hrozná a vaše činy hodné zvířat. 
- Jazdkart III. poslední Šáhansháh Sasánovské říše, odpovídá na výzvu kalifa ke konverzi k islámu.
 
Na té afgánské anabázi shledávám nejsmutnější, že se u nás v ČR nikdo nepoučil. 
1) Přijímání uprchlíků motivuje stejné myšlení, které nás před lety přimělo bez plánu následovat Spojené Státy. Chtěli jsme "čisté svědomí", "snižovat utrpení" a "patřit na západ". Obdivuhodné u jednotlivce, příšerné u zahraniční politiky. 
 
2) Pravdu mají ti, co říkají, že Česká republika splnila svoje závazky vůči spojencům. Vztahy fungují na vzájemné důvěře. Ne na tom jak jsem se vyspal. 
 
3) Kolaps demokratické vlády během pouhých devíti dnů by nás měl donutit k zamyšlení jak si vedle Kábulu stojíme my sami. 
 
I tam existovaly stovky, ne-li tisíce zájmových skupin, které se skrze vděčné téma "lidských práv" dostávaly ke štědrým grantům. Jen jedno promile Afgánců bylo u talibanu. Samotných homosexuálů a leseb je v té zemi dvacetkrát více než tálibů. Tak kam se všichni ti plamenní bojovníci za světlé zítřky poděli, když se na obzoru objevil dým?
 
Zárukou ústavního pořádku v každém státě byly, jsou a budou silové složky. Policisté, vojáci, částečně i hasiči. Ti měli v Afganistánu a mají dnes na západě sociální status roven popelářům. Ten popelář má ale po směně čistou hlavu.
 
Irán se stal cílem invaze objektivně zaostalých arabských kmenů, když byl nejslabší za mnoho set let. Utrpěl porážku ve válce s východním Římem, která trvala 27 let. Obě říše v konfliktu vykrvácely. Ve vyprázdněných regionech dozníval mor a zubožená populace naslouchala "prorokům z lidu". Nejbohatší část státu. Irák, padla do rukou mudžahedínů dříve než úřady zareagovaly.
 
Iránci jsou dnes (šíítští) muslimové, ale poroba od pouštních Arabů pro ně zůstává národním traumatem.
 

Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost!

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!