Izraelská lobby a americká zahraniční politika
Autor: Redakce | Publikováno: 10.06.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace
Zajímavý kritický pohled na vztah USA s Izraelem. Tato kniha může pomoci pochopit chyby v zahraniční politice USA a Izraele a rozhodně stojí za přečtení. Anotace: Je těžké mluvit o vlivu lobby na americkou zahraniční politiku, alespoň v hlavních médiích ve Spojených státech, aniž by dotyčný nebyl obviněn z antisemitismu nebo označen za sebeobviňujícího Žida. Je právě tak těžké kritizovat Izraelské politiky nebo klást otázku ohledně podpory Izraele ve slušné společnosti. Americká velkorysá a bezpodmínečná podpora pro Izrael je zřídkakdy zmiňována, protože skupiny v lobby používají svou moc k ujištění se, že veřejná rozprava odráží jejich strategické a morální argumenty pro zvláštní vztah.

Zajímavý kritický pohled na vztah USA s Izraelem. Tato kniha může pomoci pochopit chyby v zahraniční politice USA a Izraele a rozhodně stojí za přečtení. Anotace: Je těžké mluvit o vlivu lobby na americkou zahraniční politiku, alespoň v hlavních médiích ve Spojených státech, aniž by dotyčný nebyl obviněn z antisemitismu nebo označen za sebeobviňujícího Žida. Je právě tak těžké kritizovat Izraelské politiky nebo klást otázku ohledně podpory Izraele ve slušné společnosti. Americká velkorysá a bezpodmínečná podpora pro Izrael je zřídkakdy zmiňována, protože skupiny v lobby používají svou moc k ujištění se, že veřejná rozprava odráží jejich strategické a morální argumenty pro zvláštní vztah.
 
 
Reakce na knihu bývalého prezidenta Jimmyho Cartera - Palestina: Mír Ne Apartheid dokonale ilustruje tento jev. Carterova kniha je osobní prosba o obnovení americké účasti v mírovém procesu, založená z velké části na jeho značné zkušenosti s těmito otázkami během posledních tří desetiletí. Rozumní lidé mohou zpochybnit jeho důkazy nebo nesouhlasit s jeho závěry, ale jeho hlavní cíl je mír mezi těmito dvěma národy, a Carter jednoznačně hájí právo Izraele žít v míru a bezpečí. Přesto, i když naznačuje, že Izraelské politiky na okupovaných územích se podobají režimu apartheidu Jižní Afriky a veřejně řekl, že pro-Izraelské skupiny to dělají těžké pro lídry USA, kteří tlačí na Izrael, aby dělal mír, řada těch samých skupin zahájila nenávistnou kampaň proti němu. Nejen pouze Carter byl veřejně obviněn z toho, že je antisemita a "Žid nenávistník," někteří kritici ho dokonce obvinili, že sympatizoval s Nacismem.
 
Název: Izraelská lobby a americká zahraniční politika
Původní název: Israel Lobby and U.S. Foreign Policy
Autoři: Mearsheimer John J., Walt Stephen M.
Vydavatel: Bodyart Press
Popis: 432 stran
ISBN: 978-80-87525-31-9
EAN: 9788087525319
 
Knihu si můžete zakoupit zde.
 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma!