Doporučujeme: Jak se Izrael stal vyspělou vojenskou supervelmocí
Autor: Redakce | Publikováno: 08.06.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace
Jednou z důležitých podmínek zachování existence a samostatnosti státu je silná armáda. Tato kniha nás seznamuje s tím, jak Izrael dokázal vybudovat moderní armádu a vytvořit zbraňové systémy, které mu poskytuji ochranu a naprostou převahu nad jeho muslimskými nepřáteli. Toto může být inspirace i pro nás v České republice, jak budovat naši obranu a armádu. A i Česká republika na to má! Toto je aktuální zpráva z medií: Armáda otestovala novou Věru. Zachytí start dronu až na sto kilometrů. (Zdroj Idnes.cz)

Jednou z důležitých podmínek zachování existence a samostatnosti státu je silná armáda. Tato kniha nás seznamuje s tím, jak Izrael dokázal vybudovat moderní armádu a vytvořit zbraňové systémy, které mu poskytuji ochranu a naprostou převahu nad jeho muslimskými nepřáteli. Toto může být inspirace i pro nás v České republice, jak budovat naši obranu a armádu. 

 A i Česká republika na to má! Toto je aktuální zpráva z  medií: Armáda otestovala novou Věru. Zachytí start dronu až na sto kilometrů. (Zdroj Idnes.cz)
 
Anotace
Jaakov Katz a Amir Bochbot, kteří patří k předním izraelským vojenským reportérům, vyprávějí fascinující příběh o tom, jak se Izrael stal vojenskou velmocí uprostřed nekonečného konfliktu a navzdory veškerému očekávání. Počínaje vývojem bezpilotních letounů z letadélek na hraní a konče kybernetickou válkou proti Íránu, Zázračné zbraně nejsou jen fascinujícím příběhem izraelské armády a jejích zbraní, ale nabízejí především pozoruhodný vhled do dějin Izraele z nezvyklého úhlu.
 
 
Z recenze uživatele Perseus na Databazeknih.cz:
"Zajímavým a poutavým způsobem dává nahlédnout do fungování izraelské armády, jejího výcviku, vztahů mezi důstojníky a vojáky a hlavně propojení armády s firmami zabývajícími se vývojem zbraní, techniky a softwaru. Jedná se o takový výčet superlativů izraelské armády, ale i tak si myslím, že stojí za přečtení."
 
 
Název: Zázračné zbraně - Jak se Izrael stal vyspělou vojenskou supervelmocí
Autoři: Bochbot, Amir a Katz, Jaakov
Vydavatel: Universum
EAN: 9788024261270
ISBN: 978-80-242-6127-0
Anglický název: The Weapon WIzards
Překladatel: Zbavitelová, Gita
Popis: 280 stran, 13 × 20,8 cm
K tématu doporučujeme i knihu Ve službě vlasti: Domobrana
 
Knihu si můžete zakoupit zde.
 
 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma!