Proč zastavení očkování Astrou Zeneca zlepší poměr užitečnost/riziko?
Autor: -bj- | Publikováno: 03.04.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Státní imunologický poradní orgán Kanady má za to, že svým doporučením zastavit očkování osob pod 55 let Astrou Zenecou přispívá k vybalancování poměru: protikovidová užitečnost vs. riziko. Zjednodušeně řečeno, nemá cenu vystavovat mladší lidi riziku vedlejších účinků, vč. fatálních (trombóza), když takto vysoké riziko jim nehrozí ani od samotného covidu....

Státní imunologický poradní orgán Kanady - The National Advisory Committee on Immunization (NACI), má za to že svým doporučením zastavit očkování osob pod 55 let Astrou Zenecou přispívá k lepšímu vybalancování poměru: protikovidová užitečnost vs. riziko (nežádoucích účinků)., resp. riziko z covidu / riziko z očkování.

Zjednodušeně řečeno, nemá cenu vystavovat mladší lidi riziku vedlejších účinků, vč. fatálních (trombóza), když takto vysoké riziko jim nehrozí ani od samotného covidu. Navíc, nemá cenu takto vystavovat vakcínu Astra Zeneca špatné reputaci (a potažmo i orgány, které ji schválily, jako EMA a další), kvůli které se nakonec nenechá pak očkovat ani část těch, u kterých by to bylo prakticky jednoznačně žádoucí.

zdroj:

https://www.cbc.ca/news/health/astrazeneca-vaccine-canada-risk-vipit-covid-19-1.5973975 

https://www.canada.ca/en/public-health/news/2021/03/use-of-astrazeneca-covid-19-vaccine.html

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!