První pokus muslimů zahájit invazi do Evropy přes Konstantinopol
Autor: Juraj Polacek | Publikováno: 19.02.2021 | Rubrika: Glosy
Ilustrace
Islámský stát triumfuje. Všude. Bezvěrci, kteří se postaví džihádu tají jako jarní sníh. Stará Persie už neexistuje. Na dálném východě u Talasu je zničena čínská pomoc domorodým Zoroastrům. Ze západu k chalífovi přichází také dobré zprávy. Muslimové zabrali celou Hispánii za pouhé čtyři roky. Ještě ale není vyhráno, v boku dětí proroka Mohameda zůstává zaražený střep. Římský střep. Je 15. července 717 a Maslama ibn Abd al-Malik doráží k matce měst. Konstantinopolis/Cařihrad je posledním městem v Evropě, kde ještě funguje kanalizace, školy, lázně a knihovny. Zkouší osvědčenou taktiku. Když mu měšťané otevřou brány, budou pod "ochranou" chalífy a k vyvraždění nedojde.

Islámský stát triumfuje. Všude. Bezvěrci, kteří se postaví džihádu tají jako jarní sníh. Stará Persie už neexistuje. Na dálném východě u Talasu je zničena čínská pomoc domorodým Zoroastrům. Ze západu k chalífovi přichází také dobré zprávy. Muslimové zabrali celou Hispánii za pouhé čtyři roky. Ještě ale není vyhráno, v boku dětí proroka Mohameda zůstává zaražený střep. Římský střep. Je 15. července 717 a Maslama ibn Abd al-Malik doráží k matce měst. Konstantinopolis/Cařihrad je posledním městem v Evropě, kde ještě funguje kanalizace, školy, lázně a knihovny. Zkouší osvědčenou taktiku. Když mu měšťané otevřou brány, budou pod "ochranou" chalífy a k vyvraždění nedojde.
 
Odpor nemá smysl, i s námořníky, otroky a sluhy má džihád na břehu Evropy 150 000 mužů.  Císař Leon "lev východu" Isurian slibuje kapitulaci. Řekne muslimům, že pokud se Arabové rozdělí o zásoby jídla, tak to bude dostatečné gesto a ukonejší měšťany k otevření bran a domů. Al-Malik se nechal přesvědčit. Bude litovat.
 
V říjnu začne padat sníh a bude padat bez přestávky další tři měsíce. Pro většinu muslimů je to vůbec poprvé, co vidí sníh. Zima jim ale není. Al-Malikovi přináši k nohám zuhelnatělé ostatky arabských válečníků. Římané jeho muže seznamují s napalmem, který chrlí přes hydraulické pumpy - pŷr rhōmaïkón. Zbývající námořníci - ve skutečnosti zotročení křesťané z Egypta a Sýrie přebíhají na druhou stranu ke svým souvěrcům. 
 
15. srpna 718 přichází zlom. Imperátor Leon vyráží z města obklopen obrněnými gardisty (Exkubitorii). Chce se snad konečně podvolit? Nebo zemřít jako muž? 
 
Z týlu vyčerpané muslimské armády se šíří panika a děs. V zádech se jim objevila masa jezdců, která vypaluje tábor a zabíjí vetřelce. Chán všech Bulharů, Tervel, přijíždí se svou hordou posledním Římanům na pomoc.
 
Zastavili přival.
 

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!