Jaké jsou nežádoucí účinky vakcíny Moderna?
Autor: -bj- | Publikováno: 10.01.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Poté, co Evropská agentura pro léčiva připustila americkou vakcínu Moderna k používání na Evropském trhu, vyšly najevo i její možné nežádoucí účinky. Jsou to: ...

Poté, co Evropská agentura pro léčiva připustila americkou vakcínu Moderna k používání na Evropském trhu, vyšly najevo i její možné nežádoucí účinky.

Jsou to: zduření podpaží, bolest hlavy, zvracení, bolest svalů, kloubů, a jejich ztuhlost, bolest, svědění, kopřivkové zarudnutí nebo otok v místě vpichu, vyrážka, nevolnost, zimnice, či horečka a dočasně může snížit způsobilost k řízení vozidel (tj. nemělo by být lze jet z očkování autem!). V těhotenství by měla být aplikována pouze v případech, kdy jiná rizika pro matku a dítě převáží nad očkovacími. V zájmu maximální efektivity by pacienti neměli pít aklohol.

zdroj:

https://www.redaccionmedica.com/secciones/sanidad-hoy/vacuna-covid-moderna-todos-los-efectos-secundarios-potenciales-detallados-9279

https://www.20minutos.es/noticia/4536219/0/posibles-efectos-secundarios-vacuna-moderna/?autoref=true#

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/covid-19-vaccine-moderna-product-information_en.pdf

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!