O konceptu právního státu podle EU začínají pochybovat i další země
Autor: -bj- | Publikováno: 02.12.2020 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
O konceptu právního státu podle totalitně liberalistického pojetí EU začínají mít pochybnosti i daší členské země 27-cítky. Vetování rozpočtu Polskem a Maďarskem bylo jejich jedinou obranou, jak čelit „útoku na svou svrchovanost“ a nepodepsat si „ortel smrti“, píší Süddeutsche Zeitung...

O konceptu právního státu podle totalitně liberalistického pojetí EU začínají mít pochybnosti i daší členské země 27-cítky. Zejména pak jejich pravicové vlády či strany, všímají si německé Süddeutsche Zeitung.

Právě z řad expertů na evropské právo vychází názor, že výtky a podmínky EU k právnímu státu v Polsku či v Maďarsku neměly na hlasování o protikovidovém rozpočtu EU co dělat, a mají být přenechány Evropskému soudu. Vetování rozpočtu Polskem a Maďarskem bylo jejich jedinou obranou, jak čelit „útoku na svou svrchovanost“ a nepodepsat si „ortel smrti“, píší Süddeutsche Zeitung.

Válka o budoucí rozpočet EU se tak stala válkou o spor o státní suverenitu, kdy Západní země projevily historickou postkoloniální přezíravost k východním a východní svou historickou choulostivou citlivost na totalitní politické praktiky, a hraje se tu o charakter Evropy. EU se v tomto sporu žel ke své škodě neukazuje – klasicky - zrovna nestrannou.

Politička vyjednávání kompromisů – kancléřka Merkel, už racionálně připustila, že mj. i EU by měla revidovat svůj postoj.

zdroj:

https://www.sueddeutsche.de/politik/eu-haushalt-brexit-trumpismus-kommentar-1.5130103

https://wpolityce.pl/swiat/528758-sz-o-polsce-i-wegrzech-podpisalyby-swoj-wyrok-smierci

https://www.sueddeutsche.de/politik/eu-gipfel-europa-corona-1.4968326

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!